RHC Zubří skončilo druhé na mezinárodním turnaji v rakouském Linci

Po dvou mini kempech pro hráče rok narození 2005 a 2006, které se uskutečnily začátkem září v Zubří bylo nominováno 14 hráčů z pěti oddílu napříč celým Zlínským krajem na mezinárodní turnaj do rakouského Lince. Tomuto turnaji předcházela tréninková jednotka ve Strakonicích, kdy jsme po dlouhé cestě z Moravy odehráli přátelské utkání s místními mladšími dorostenci. Poté se družstvo RHC Zubří v sobotu přemístnilo do Lince, kde je v rámci čtyř členné skupiny čekala tři utkání s družstvem výběru Tyrolska, Strakonic (mladší žáci + starší žáci) a domácího Lince. Ve skupině družstvo všechna tři utkání zvládla a postoupilo do nedělního semifinále. V tomto semifinále jsme se utkali se slovenským družstvem ŠKP Bratislava. Po tomto vítězství nás čekalo finálové utkání proti Fiwers Vídeň. Do tohoto utkání kluci vstoupili dobře a v poločasu utkání vedli o jednu branku. V druhém poločasu bohužel naším klukům došla energie jak v obraně tak v útoku a to díky aktivnímu obrannému systému 3:3, který jsme praktikovali po celou dobu turnaje a stál hráče spoustu sil. I když hráči spolu strávili málo času, aby si takto těžký obranný systém zažili tak postupně v každém utkání se zlepšovala obranná činnost každého hráče. Všechny hráče je potřeba pochválit za předvedenou reprezentaci krajského výběru, za zlepšení herních činností v jednotlivých utkáních a za vytvoření skvělého kolektivu!

8. místo Strakonice

Závěrem bych chtěl poděkovat všem klubům, kteří jednotlivé hráče uvolnili na tento mezinárodní turnaj. Pro hráče to byla velká zkušenost s jinými herními styly, které v rámci kraje nepoznají.