RHC Zubří vítězem mezinárodního turnaje Dobiáš cup 2017

O uplynulém víkendu 1. – 3. 12. se potkali vybraní hráči ze Zlínského kraje na tří denní kempu. Podařilo se nám nominaci obměnit několika novými hráči, kteří se předchozích kempů zúčastnit nemohli. Začátek byl naplánován na páteční odpoledne v Zubří, kdy všichni hráči odjeli na dvou hodinovou tréninkovou jednotku do sportovní haly na Horní Bečvu.

Na tomto tréninku jsme začali atletickou abecedou a následně hráči v poli se rozházeli se správnou orientací celého těla na branku. V tomto čase měli brankářský trénink oba brankaři s druhým trenérem Pavlem Manclem.

Poté následovala ukázka hráčům ohledně postavení celého těla při obraně 1 na 1. Probíhala jednotlivá cvičení, ve kterých si všichni hráči vyzkoušeli obranné postavení tak, aby byli schopni ubránit útočníka podle našich představ. Po tomto cvičení následovalo cvičení 2 na 2 ve spolupráci ubránění situace spojka – pivot.

Po tomto bloku, kdy jsme se zaměřili na obranu jsme si vyzkoušeli přechod do rychlého útoku ve dvojicích a trojicích kdy hráči prováděli cvičení na pozicích křídlo – spojka, spojka – pivot, spojka – spojka, křídlo – spojka – spojka.

Na závěr dvou hodinové tréninkové jednotky jsem si vyzkoušeli střelecká cvičení, která simulovala pohyb hráčů v útočné fázi.

Celý trénink hráči odtrénovali naplno a zejména obrana, na kterou jsme se na tomto kempu zaměřili slavila během turnaji úspěch kdy jsme dostali ze všech družstev nejméně branek a to v průměru 10 branek na utkání.

Na konci turnaje byl vyhlášen Jakub Cibulec nejlepším brankařem turnaje a Tadeáš Mokrejš byl v TOP 3 nejlepších střelců ze vzdálenosti devíti metrů.

Výsledky jednotlivých utkání:

RHC Zubří – SK Žeravice 15:7

RHC Zubří – Handball Liberec 22:13

RHC Zubří – HBC Olomouc 22:11

RHC Zubří – ŠKP Bratislava 20:8

RHC Zubří – Slovan Modrá 18:13

Konečná tabulka:

1. RHC Zubří
  2. Slovan Modrá (SVK)
  3. HBC Olomouc
  4. SKH Polanka nad Odrou
  5. HK Lovosice
  6. Handball Liberec
  7. ŠKP Bratislava (SVK)
  8. TJ Rožnov pod Radhoštěm
  9. HC Tatran Stupava (SVK)
  10. TJ Lokomotiva Louny
  11. TJ Sokol Centrum Haná
  12. SK Žeravice
  13. TJ Sokol Horká na Moravě

Zúčastnění hráči z jednotlivých klubů:

Jakšík Martin – Uherské Hradiště

Cibulec Jakub – Zubří

Oškera Matěj – Zlín

Vlk Štěpán – Zubří

Mokrejš Tadeáš – Zlín

Randýsek Tomáš – Zubří

Jiráska Matěj – Vsetín

Matyáš Cinibulk – Vsetín

Švehlák David – Zlín

Václav Konečný – Uherské Hradiště

Hill Adam – Zlín

Mancl Pavel – Zlín

Mičkal Jakub – Zubří

Saša Vlková – vedoucí družstva

Mancl Pavel – trenér Zlín

Josef Mazáč – trenér RHC Zubří

Celkem již RHC Zubří absolvovalo čtyři takovéto akce – kempy a z celého Zlínského kraje se jich zúčastnilo 25 hráčů.