„Náš tým celou sezonu bojuje sám se sebou, nejsme vnitřně v pohodě. Sportovní stránka si úplně nesedla, trápíme se v herním projevu, což se projevilo i v Lovosicích. Gratulujeme soupeři k důležitému vítězství, které může znamenat moc ale taky i ne,“ říká trenér Zubří Dušan Poloz.

Valaši dvě kola před koncem základní části ztrácejí na Lovce bod. A pokud chtějí hrát letos play-off, musí bezpodmínečně bodovat v závěrečném dvojzápase s Jičínem a v Hranicích, a navíc čekat na zaváhání soupeřů.

„My jsme nevyhráli dva zápasy po sobě a Lovosice nevyhrály venku. Jedna série musí padnout a kdo to ve zbývajících kolech zvládne, ten postoupí do play-off. Psychické plus je na straně Lovosic, nepohoda zatím na té naší,“ glosuje Poloz.

Zubřané na své palubovce Lovce přehráli 29:26, odveta jim ale nevyšla. Severočeši v důležité bitvě ukázali, proč jsou společně s Karvinou a Plzní nejúspěšnějším týmem v domácím prostředí, kde v letošním ročníku ještě neprohráli. Svoji dominanci parta kouče Landy stvrdila také proti Zubří.

„Výsledek chutná sladce. Naším cílem bylo vítězství o čtyři góly, což se nám povedlo. Teklo nám do bot. Po několika ne úplně vydařených zápasech jsme bodovali naplno, takže jsme spokojení,“ usmíval se nejlepší extraligový střelec Václav Klimt.

Ve čtvrtečním bitvě dominovali především obrany, za kterými zářili brankáři Rangl s Malinou. V 7. minutě to bylo 1:0. I zbytek první půle byl vyrovnaný. Lovosice sousedovi v tabulce odskočily až v závěru prvního poločasu, do kabiny si nesly tříbrankový náskok.

„Je to tvrdé, bojovné utkání. Rozhodovat se bude v obraně, takže nesmíme polevit. Naopak musíme hrát pořád stejně,“ uvedl o přestávce klíčový muž domácí sestavy Jiří Motl.

Klíčové chvíle přišly na začátku druhé půle. Házenkáři Zubří po změně stran nezachytili nástup rivala, nechali soupeře odskočit až na rozdíl osmi branek a ve zbytku zápasu jen marně dotahovali náskok Lovosic.

„Bohužel jsme neproměňovali vyložené šance, ztráceli balony a udělali spoustu technických chyb. Když jsme něco ubránili, tak jsme o míč svoji zbrklostí zase přišli, za což nás soupeř potrestal,“ uvedla spojka Robe Marek Korbel.

Stíhací jízda Zubřanů začala pozdě. V domácí sestavě kraloval výtečný brankář Rangl, střelecky zářily především Motl s kanonýrem Klimtem. Obě opory dohromady zaznamenaly sedmnáct branek, více než zbytek týmu.
Zubří podobné borce v sestavě neměli, proto po zásluze prohráli.

Házenkářská extraliga mužů, předehrávka 20. kola

HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 26:22 (13:10)

Nejvíce branek: Motl 9/2, Klimt 8/1 – Hrstka 6/1, Korbel a Zeman 4
Rozhodčí: Opava, Válek. Vyloučení: 2/4. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1. Diváci: 950.
Lovosice: J. Hrdlička, Rangl – Holubec 1, Landa, Kupa 1, J. Motl 9/2, Bouček, Jelínek, Klimt 8/1, Trkovský 2, Konárik, Semerád, Jonáš 2, Karlovec, Malý 2, Franc 1.
Zubří: Malina, Orság, Š. Krůpa – Dokoupil 2, Hlinka, Přikryl 2, Vlk, Válek, Šustáček 2, M. Hrstka 6/1, Korbel 4, Janíček 1, Hybner, Dořičák 1, Š. Zeman 4, B. Mizera.