Deník: Posila Pich: Takovou kulisu jsem ještě nezažil

Rožnov pod Radhoštěm – Ve skvělé formě se zatím představuje letní posila zuberských házenkářů Pavel Pich. Během prvních třech utkání extraligy zaznamenal již 13 branek a je tak druhým nejlepším střelcem týmu. Do Zubří přitom přišel z prvoligového Náchoda. „Je to velký rozdíl oproti tomu, kde jsem hrál předtím. Třeba takovou kulisu, jaká byla dnes, jsem ještě nezažil,“ přiznává mladý levoruký házenkář, který se na sobotní výhře v azylu rožnovské haly podílel třemi zásahy.

Se Strakonicemi to byl nakonec větší boj, než se čekalo. Čím to?

Řekli jsme si, že do utkání vstoupíme naplno, ale to se nám nepodařilo. Dělali jsme hodně technických chyb a soupeř nás trestal. O poločase jsme si řekli, že to takhle dál nejde a že musíme začít bojovat. Naštěstí jsme to urvali, i když to asi moc pohledné utkání nebylo.

Strakonicím se zatím daří hlavně v prvních poločasech. Čím to je?

Bude to asi tím, že přišli z první ligy a zatím jsou neokoukaní. Chvíli trvá, než si na jejich styl soupeř zvykne. Ale jde vidět, že to hrají v šesti hráčích a pak jim na druhé poločasy dochází i síly.

Vy osobně jste znal soupeře z minulé soutěže. Pomohlo vám to?

Ani ne. V obraně jsem dnes dost tápal a v útoku těžko říct. To, že jsem věděl, co Mošovský dělá, mi stejně nepomohlo a třikrát mě dneska takhle přešel. Takže taková výhoda to zas nebyla (úsměv).

Jinak ale zažíváte vydařený vstup do sezóny. Zatím jste druhým nejlepším střelcem týmu.

Tak o tom to není. Důležitá jsou ta vítězství. Raději budu za výhru, i kdybych ji měl odsedět na lavičce, než abych dal pět gólů a nic z toho.

Jak jste vůbec začínal s házenou?

Když jsem byl malý, tak jsem se jezdil dívat na zápasy staršího bráchy a házená se mi zalíbila. Dodneška si pamatuju svůj první zápas, který jsem ve svých pěti letech odehrál na pravém křídle na turnaji v Českém Dubu. Tam už bylo jasné, že se moje kroky budou ubírat k házené. Pak jsem v první třídě začal trénovat v Náchodě, kde jsem prošel i ostatními kategoriemi.

Jaké máte pocity z nového angažmá?

Asi jen ty nejlepší. Zatím se mi všichni snaží ve všem vyjít vstříc. Těším se na každý zápas i na tréninky, takže super.

Co říkalo okolí na váš přestup?

Všichni mi to přejí. Mám super rodinu, která když se do něčeho kousnu a chci to dělat, tak mě v tom vždy podpoří. A já to chtěl tady v Zubří zkusit.

V čem je největší rozdíl oproti první lize?

Když bych začal od přípravy, tak tady jsme začali daleko dřív trénovat s balónem, což je kolikrát pro ty hráče lepší. Rozdíl je určitě i v docházce na tréninky. Tady o to místo navíc bojujete, což vede k tomu, že se daleko víc snažíte. Co se týče ligy, tak je rozhodně největší rozdíl v rychlosti.

(dj)

banner2

You may also like...