Po výhře s Frýdkem jsme se posunuli na třetí místo tabulky!

V dohrávce 14. kola se před kamerami České televize utkaly dva celky, které se nacházejí na opačných stranách tabulky. Zubří s 20 body, ztrácející 3 body na první Plzeň, a Frýdek se dvěma body. A vítězství zůstalo Valachům.

Zubří v minulém kole odehrálo slabý zápas v Lovosicích a Frýdek doma nepředvedl takřka nic, když dokázal soupeři z Kopřivnice nasázet pouhých 16 branek. Z domácího tábora zněly před zápasem hlasy, které napovídaly, že mělo jít o jedno z lehčích utkání. Na začátku utkání se však obraz hry lišil od očekávání. Frýdek vedl v 5. minutě 1:2 a zdálo se, že bude chtít o body bojovat. I v následujících minutách se Frýdek držel. Nicméně v 17. minutě domácí roztočili brankostroj a pěti brankami v řadě již vedli o 6 gólů (11:5). V další pasáži prvního poločasu však domácí hodně polevili a v obraně procházeli hosté jako nůž máslem. Rázem se Frýdek dokázal prosazovat a bránit střelce Zubří. Konec poločasu domácím nevyšel. Do druhé půle nastoupili domácí s naprostou koncentrací a díky Malinovi, který v brance čaroval, inkasovali až ve 44. minutě (22:13). Do konce zápasu se oba týmy střídaly ve skórování, nakonec se ale potvrdily předzápasové predikce a Zubří tak porazilo Frýdek o 10 branek.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:21 (15:12)

Nejlepší střelci: Jurka 7, Řezníček 6, Hlinka 5– Ondrušík 4, Gřešek 3/1, Lefan 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/2 – 2/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 764

Lubomír Kavka, trenér SKP Frýdek-Místek: „Dnes jsme předvedli takový výkon, který předvádíme teď ve všech zápasech. My se nevyvarujeme úseků, kdy nedáváme branky. Dnes se to ukázalo ve druhém poločasu, soupeři nám utečou. I když se nám daří stáhnout ztrátu, vždy se pokazí druhá půle.“

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Našim cílem bylo napravit reputaci po špatném výkonu z Lovosic. Nechci říkat, že se nám to úplně podařilo. Jak říkají Jurka s Řezníčkem: „Tento výkon na Karvinou stačit nebude“. My jsme měli hluchou pasáž na konci 1. poločasu a těchto chyb se chceme vyvarovat. Stává se nám to v každém zápasu. Milan se dnes svým výkonem přehoupl přes 50% úspěšnosti.“