„Jsem spokojený pouze s prvními patnácti minutami, kdy jsme šli do trháku a díky tomu jsme asi i vyhráli celý zápas. Potom jsme nehráli příliš hezkou házenou, ale dobře jsme bránili a branek jsme tak moc nedostali. Impotentnost v našem útoku byla velmi velká, takže z toho pohledu jsem rád za vítězství, ale útočná činnost nás zklamala,“ prohlásil trenér Zubří Dušan Poloz.

Hostující kouč nebyl úplně spokojený s předvedenou hrou ani samotným přístupem.

„Nebyli jsme v hlavách nastavení tak, abychom si nechali „rozbít držku“ a v těch soubojích se pak příliš nedá prosadit příliš jeden na jednoho a od toho se odvíjela i úspěšnost střelby,“ uvedl Poloz.

Valaši si vypracovali náskok již na začátku zápasu. Zubří se ujalo vedení 6:1, domácí kouč Vávra musel time-outem reagovat. Hra domácích se zlepšila a góly začali dávat i oni. Dobré zákroky předváděl domácí brankář Fabián i hostující Mizera a Krůpa.

Těsné vedení svěřenci trenéra Poloze drželi celé utkání. Házenkáři Litovle se sice snažili, ale pouze dotahovali náskok protivníka. Domácí tým sice v úvodu druhého poločasu skóre vyrovnal, Zubřané si ale závěr zápasu zkušeně pohlídali a připsali si další dva body. Naopak Litovel prohrála další utkání v play-out o jedinou branku.

„Dušan Poloz řekl hodně věcí, které jsem chtěl říct já. Dali jsme relativně málo gólů, bohužel. S takovou útočnou činností na dvaadvacet gólů se blbě vyhrává. Spousta individuálních chyb v útoku a schopnost prosadit se jeden na jednoho v útoku byla stěžejní a my jsme to nedokázali, proto jsme prohráli,“ uvedl trenér Litovle Ivo Vávra.

Strabag Rail Extraliga – 4. kolo play-out

Tatran Litovel – HC ROBE Zubří 23:24 (10:12)

Nejlepší střelci: Páleš 6 Geist 4/1, Šmíd 3, Číhal 3 – Korbel 5, Hrstka 4/4, Dořičák, Dokoupil, Weber po 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4. Vyloučení: 3 – 6 Diváci: 181.

9. Zubří 4 4 0 0 114:89 27

10. Hranice 4 2 0 2 110:120 19

11. Brno 4 2 0 2 115:111 15

12. Litovel 4 0 0 4 89:108 4