Deník: Kanonýr Zubří Řezníček: Stále mě zajímá první místo

Zubří – /ROZHOVOR/ Po téměř dvouměsíční pauze se o víkendu znovu roztáčí kola nejvyšší házenkářské soutěže. Do konce základní části extraligy chybí šest kol a na momentálně druhý tým tabulky Zubří se zezadu tlačí smečka soupeřů, kteří moc bodů neztrácejí a budou chtít urvat co nejlepší pozici pro play off.

Tohle všechno však elitního střelce Gumáren Tomáše Řezníčka moc nezajímá. Borec, jenž se loni v létě po dlouhých letech strávených na zahraničních štacích vrátil domů do Zubří, se totiž dívá v tabulce spíše nahoru.

rezna

„Samozřejmě jdeme zápas od zápasu a nejdůležitější teď je sobotní utkání v Lovosicích, ale určitě mě zajímá ještě stále i první místo. Bylo by super jít do play off z první pozice, a všechny série tak začínat doma. Věřím, že v silách týmu to je,“ říká na startu jarní části sezony 29letý levoruký bombarďák Tomáš Řezníček.

Po skoro dvouměsíční přestávce konečně zase mistráky. Byla příprava v pauze podle představ?

Asi úplně ideální to nebylo. Hlavně začátek ledna jsme byli skoro bez hráčů, hodně mladých bylo na reprezentačních srazech, měli jsme hodně zranění, dokonce jsme museli odříci účast na turnaji v Hlohovci. Až teď těsně před extraligou se to jakž takž dalo do kupy. Ale věřím, že jsme dobře připraveni dohrát co nejlépe základní část.

Na začátek ale asi mohl být i lehčí soupeř než Lovosice, že?

Osobně bych si dokázal představit na rozjezd lehčího soupeře. (Smích.) Je to celkem těžký start, ale na to nesmíme a nebudeme hrát. Soupeř je, jaký je a my tam pojedeme vyhrát.

Proslýchá se, že kanonýr Lovosic Motl by možná nemusel nastoupit. Víte o tom něco?

O Jirkovi Motlovi přesně nevím. Mám ovšem informace, že jsou na nás obecně hodně nachystaní. Ale mohou si být jistí, že my jsme připraveni také a budeme chtít vyhrát. Pokud si každý odvede to, co má, tak jsem přesvědčený o tom, že vyhrajeme.

Vzhledem k přípravě na Lovosice byl pohárový zápas ve Zlíně (Zubří vyhrálo 30:24 – pozn. red.) dostatečně ostrý?

Ale jo, to byl celkem dobrý zápas. Hlavně jsme až na pár výjimek byli skoro kompletní a hodně věcí jsme si vyzkoušeli. Myslím, že to bude dobré.

Šest kol před koncem jste druzí za Plzní o dva body. Naopak se pod vámi tlačí další týmy na vaše druhé místo včetně Lovosic, které na pátém místě ztrácí jen tři body. Díváte se pod sebe, nebo ještě cílíte na první místo?

Za sebe mohu říct, že se sice dívám i pod nás a vím, že to tam je našlapané, ale mě stále zajímá první místo. Bylo by naprosto ideální jít do play off z první příčky, to je vždycky zajímavé. Pokud to máme v dosahu, musíme pro to udělat maximum. Ve hře je dvanáct bodů a já chci dvanáct bodů. Klukům v týmu moc věřím, jsou dobří házenkáři. Pokud odvedeme ve zbylých zápasech každý své, můžeme mít těch dvanáct bodů.

V podzimní části jste odehrál kvůli zraněním jen šest utkání, jaká je situace nyní na startu jara?

Přestávka mi samozřejmě přišla vhod. Nějaké menší bolístky jsou, ale troufnu si říct, že jsem na devětadevadesát procent v pohodě.

dnes 10:31

Autor: Marek Havran