Tamním klubům rostou velké naděje, které své umění předvedly v republikovém finále Sportovní ligy škol o Pohár MŠMT ve Velké Bystřici, městečku nedaleko Olomouce. Dvoudenní akci jasně ovládli starší žáci ze ZŠ Zubří a žákyně zlínské 17. ZŠ Křiby.

Mohli se tak zaslouženě radovat z krásného poháru a medailí z rukou KvětyJeriové Peckové nebo házenkářské ikony Lucie Fabíkové. Chlapci ze Zubří vyhráli svoji základní skupinu skupinu, v semifinále jednoznačně přehráli Jičín a ve finále nedali šanci školákům z Lovosic (28:11).

„Výsledek vypadá jednoduše, ale zas tak snadné to nebylo. Promítla se ale síla naší lavičky,“ hodnotil spokojený Matěj Šustáček, jehož týmu loni zlato těsně uniklo.

„Hodně děkujeme našim fanouškům, kteří nás přišli podpořit,“ vzkázala týmová opora Tomáš Randýsek.

Na lovosické straně zavládlo po nepříznivém výsledku finále velké zklamání.

„Chtěli jsme být déle vyrovnaným soupeřem, nepovedlo se to a dopadlo to debaklem. Klukům bych ale chtěl poděkovat, protože druhé místo je úspěch,“ řekl Václav Klimt, extraligový házenkář a toho času trenér lovosických žáků.

I v dívčí kategorii kraloval tým ze Zlínského kraje. Reprezentantky ze 17. ZŠ Křiby obhájily loňské prvenství, když ve finále přehrály tým z Ústí nad Labem 26:16.

„Klobouk dolů před děvčaty, ale doufám, že mi nezpychnou, protože nás čeká Prague Handball Cup,“ usmál se trenér zlínského celku Milan Buday.

Sympatickým dojmem působil také domácí tým Velké Bystřice.

„Organizace byla skvělá. Celý turnaj šlapal jak perfektně promazaný stroj,“ zhodnotil učitel hanáckých reprezentantů Ondřej Dostál.


Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/chlapci-ze-zubri-ovladli-republikove-finale-skol-20190417.html