Deník: Zdecimované Zubří muselo odříct účast na turnaji

Zubří – Mimořádně početná marodka v posledních dnech zkosila zuberský házenkářský tým natolik, že musel odříct účast na turnaji ve slovenském Hlohovci, který se tak o uplynulém víkendu hrál bez účasti Gumáren.

6184464-litovel-sport-hazena-extraliga-tatran-litovel-gumarny-zubri_galerie-980

Zuberskému týmu se v posledních dnech ještě zhoršila už tak celkem špatná situace na poli zdravotních problémů, Valaši tak nemohli do Hlohovce odcestovat. „Neradi jsme pořadatelům turnaje přidělali problémy, ale opravdu nebylo jiné možnosti, než účast odříct. Měli jsme tak málo hráčů připravených ke hře, že by opravdu nemělo smysl tam jezdit,“ vysvětlil sekretář zuberského týmu Michal Balhárek. A i obyčejné kupecké počty mu dávají za pravdu. „Minulé pondělí, tedy asi pět dní před turnajem, jsme měli k dispozici šest hráčů A týmu se dvěma brankáři a k tomu nějaké dorostence. To jsme ještě do Hlohovce volali, že přijedeme. Jenže o dva dny později už jsme měli zdravé jen tři kluky z áčka a pár dorostenců. S tím už se na takový turnaj jet nedá. Proto jsme se museli pořadatelům omluvit. Mrzí nás to, ale jinak to fakt nešlo,“ krčil rameny Balhárek.

Zuberský tým si v dlouhé pauze vyplněné mistrovstvím světa v Kataru zatím vybírá hodně zdravotní smůly. „Valí se to na nás opravdu ze všech stran. Kromě menších bolístek, které se nás držely už na konci podzimní části, se nám teď například v juniorské reprezentaci do 21 let zranili hned tři hráči – Adam Reček a Jakub Douda mají problém s kotníkem, Lukáš Václav dokonce zlomený palec,“ vypočítává Balhárek jen malou část zuberských zdravotních trablů. Ideální to není ani v případě Stanislava Kašpárka, který se celý konec podzimu potkal se zraněním kloubů na prstech střelecké ruky. „Ani Standa ještě nemá ruku zdaleka v pořádku, může trénovat jen určité věci, ale do střelby ještě zatím nemůže jít. I proto jsme požádali o jeho uvolnění z reprezentačního kempu U19. Má teprve jít k lékaři a konzultovat další postup,“ přidává Balhárek další novinky z klubu.

V dalším programu před opětovným startem extraligy už by ke změnám docházet nemělo. „Máme tam domluvená přípravná utkání s Frýdkem-Místkem a Zlínem, pak posledního ledna Český pohár ve Zlíně a o týden později už extraliga v Lovosicích,“ dodává Michal Balhárek.

autor: Marek Havran

banner2