Rekondice v Zubří!

V pondělí 20. května Zubřané odstartovali rekondiční část, ve které se chtěli zaměřit převážně na silové tréninky. V plánu bylo 5 týdnů po 4 trénincích týdně. Rekondici ještě neabsolvovali noví hráči, jenž se mají připojit na začátku přípravy v červenci. Tréninky nebyly zaměřené jen čistě na posilování, ale i na fyziologickou stránku strečinku před a po silovém tréninku. Trenér Poloz zvolil kombinaci vnitřního a venkovního trénování.

Venku probíhaly běžecké tréninky, které byly zpestřeny netradičními výběhy na skokanské můstky v Rožnově pod Radhoštěm. Cíl těchto tréninků v prostředí rožnovských můstků byl v rozvinutí fyzické i psychické odolnosti hráčů. Tréninky v zuberské hale probíhaly v posilovně s týmovým kondičním trenérem Tomášem Malinou i mimo ni, kde se spíše jednalo o vytrvalostní tréninky. Trenér Poloz dodává: V praxi to znamená formou zajímavých aktivit pracovat na tělesné stránce, zpevnit stavbu těla, zapracovat na vnitřním stabilizačním systému i nabírat objem. Součásti toho bylo si občas zkusit nepopulární tréninky v různých formách a pokusit se v hlavách hráčů takzvané odejit z komfortní zóny.“

V rámci 5ti týdenního cyklu stihli hráči HC ROBE Zubří vyzkoušet věci od nového partnera klubu – Mizuno, který bude tým oblékat.

Víkendy, mezi týdny, kdy se trénovalo patřily oslavám házené. Přesněji sobota 1. června se nesla v duchu výročí 100 let házené v Holešově, kde bylo Zubří pozváno k utkáni proti SKKP Handball Brno. Hned další víkend se slavilo taktéž v Rožnově. Místní klub stejně jako Holešov v tomto roce slaví velké výročí 100 let od vzniku klubu. Proto nebyla rekondice v Zubří čistě stránkou trénování, ale i oslav významných jubileí ostatních klubů.

Poslední týden rekondice byl už pouze třídenní. Tento týden byl naplánován za účelem malého teambuildingu, silových testů a akce Den světové házené v Zubří. V pondělí se A-tým Zubří vydal do nedalekého Rožnova, kde byl připraven Paintball. Na tuto akci se k nám připojili i bývalí hráči Ondra Mika a Kuba Douda, s nimi pálily ostrými i sestry Salčákovy a Markéta Hurychová. O něm se rozepsal masér týmu Petr Kocurek na klubovém Facebooku. V úterý již proběhly silové testy pod vedením Tomáše Maliny. Ve středu, poslední den tohoto bloku, v Zubří pod vedením pořadatele akce – Vladimíra Salčáka, uspořádali SVĚTOVÝ DEN HÁZENÉ V ZUBŘÍ. K vidění byly 3 druhy hry házené. První byla hra na fotbalovém hřišti, druhá byla národní házená a poslední mezinárodní, taková, jakou známe.

Celou rekondici tak trenér Zubří hodnotí pozitivně: „Ne vše se nám vyšlo podle představ, ale celkově se da říci, že obsah tréninků splnil očekávaní a kluky pouštíme na dovolenou pozitivně naladěné. Cílem v této následující tréninkové periodě je také pracovat a trénovat nadále i v době volna. Hráči si odnášejí individuální tréninkové plány.“

Nyní dostali hráči volno, po kterém se opět sejdou 15. července k zahájení přípravy.