Na úvod sezóny jsme zdolali nováčka z Litovle!

Start nového ročníku Strabag Rail Extraligy se v Litovli povedl. Diváci viděli utkání dobré kvality a přispěli k tomu výbornou atmosférou. Litovel do utkání vstoupila lépe, hosty mírně zaskočila vedením 4:1, k čemuž výrazně dopomohly zákroky letní posily Tatranu Luďka Fabiána. Zubří se však dokázalo dotáhnout a mírně vedlo po zbytek poločasu. Začátkem druhé půle se Litovel zlepšila v obraně a dokázala pokrývat postupné útoky. Zubří a ve 44. minutě utkání byl stav vyrovnaný 19:19. Závěrečných 15 minut však utkání patřilo Zubří, které dokázalo sedmi brankami v řadě odskočit a vytvořit si tak rozhodující náskok. Domácí, hnaní dopředu výborným publikem, doplatili na neproměňování šancí, čehož hosté dokázali využít především z brejků.

Tatran Litovel – HC ROBE Zubří 22:27 (12:14)

Nejlepší střelci: Piwko 7/7, Šmíd 4, Kuchař 2, Číhal 2, Hanák 2 –  Dokoupil 5, Weber 5, Korbel 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 7/7 – 2/3. Vyloučení: 3:6. Diváci: X348.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Blahopřeji Zubří k zisku 2 bodů. My jsme na Zubří byli dobře připraveni, ničím nás nepřekvapili, ale jejich kvalitou, mladými šikovnými hráči i zkušenými matadory si vítězství pohlídali. My jsme měli v některých fázích problémy s proměňováním šancí a udělali jsme zbytečně mnoho technických chyb. Ale asi se není co divit, jsme nováček, loňský tým jsme doplnili, řada kluků hrála taktéž jako u soupeře premiérové extraligové utkání a pravidelně v Extralize nastupoval snad jen brankář Fabián. Ten potvrdil svoje kvality hned na začátku, přispěl k vedení 4:1, mohli jsme držet Zubří v nesnázích, ale zbytečně brzy jsme je pustili do mírného vedení. No a potom ten zlom, kdy jsme za stavu 17:17 nedokázali dát gól a Zubří toho využilo rychlými brejky a vybudovalo si klíčový náskok o 4 branky. První utkání je za námi a my se už díváme na další zápasy, kdy jsou pro nás body papírově více na dosah. Myslím, že toto utkání mělo výbornou extraligovou kvalitu, přičteme-li k tomu to množství premiér na obou stranách, o to líp.  Klukům děkuji a těší mě, že na úvod to bylo povedené utkání, včetně skvělé a bouřlivé atmosféry.“

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Dnes jsme spokojeni s výsledkem, ale úplně ne s výkony. Budujeme nový tým a to se prostě projevilo. V týmu máme spoustu mladých a pro řadu z nich to byla extraligová premiéra, odešlo nám 200 gólů a šéf obrany. Naopak zkušený domácí brankář Fabián řadu šancí z křídel a proskoků chytil. V útoku máme sebevědomí a je to jen o tom šance proměnit. V obraně jsme měli moc prostoru na středu a domácí to vyžívali proskoky a získávali sedmičky. Cítil jsem jistou nervozitu, v generálce jsme dostali výprask ve Frýdku, nešla nám obrana 0:6, ale přesto jsme do toho šli dnes znovu. Máme ovšem v týmu hráče, se kterými mě baví pracovat, protože chtějí a jsou tvární. Bavila mě dnes i atmosféra, publikum bylo úžasné a díky průběhu si určitě přišli na své. To byl také jeden z důvodů, proč jsem přišel do Zubří, protože tam chodí hodně diváků.“