Házenkáři Zubří nezvládli koncovku, navrch má Karviná!

Zubří – Sice se říká, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, ovšem pro extraligové házenkáře Zubří to neplatí. Valaši totiž stejně jako před rokem s Karvinou nezvládli první čtvrtfinálové utkání play-off, když Baníku podlehli o jednu branku. Naopak ostatní favorité svou roli zvládli a v neděli všechny čekají odvety na stejných místech. V Zubří tedy od 18 hodin.

HC ZUBŘÍ – HCB OKD KARVINÁ 28:29 (15:15)

Stav série: 0:1

Karviná umí Zubří trápit, v závěru základní části se navíc Baníku dobře dařilo. A šťastnější byl karvinský tým i v úvodním zápase čtvrtfinále play-off v Zubří. Valaši se na boje o medaile důkladně připravili a pro své fanoušky připravili i například rozšíření tribun. Ani zaplněná hala ale nedohnala Zubřany k první výhře. Zápas byl dramatický a zcela vyrovnaný po celých šedesát minut, minimální vedení se přelévalo ze strany na stranu. V závěrečné pětiminutovce se hostující celek chopil dvoubrankového vedení a před Zubřany ho zuřivě bránil. Domácím se v závěru nepodařilo víc, než z ruky Hrstky stáhnout konečný rozdíl na jedinou branku, v sérii tak vede Karviná 1:0.

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „Baník dneska předvedl solidní a standartní výkon v obranné činnosti. Z našeho útoku plynulo velké množství chyb, které Karviná trestala a zaslouženě zvítězila. Přes veškeré přípravy jsme selhali v rozhodujícím faktoru, což je obrana.“

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: „My jsme dobře věděli, že dnešní zápas bude strašně těžký. Připravovali jsme se na soupeře, který v dnešním zápase podal vynikající výkon, a já musím před Zuberskými smeknout. Každopádně jsem rád za vítězství. Naši kluci praktikovali veškeré věcí, které jsme konali v době přípravy před tímto zápasem. Ještě jednou bych chtěl složit soupeři poklonu za dobrý výkon v utkání. Je to ale teprve první utkání a vše je ještě otevřené.“

Nejvíce branek: Hrstka 7/2, Šlachta 4, Douda 4, Šustáček 4 – Užek Jan 7/1, Monczka 6, Veřmiřovský 6/1. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 3:6 (přímá ČK Užek). Diváci: 1300.

DALŠÍ VÝSLEDKY čtvrtfinále play off extraligy: Talent M.A.T. Plzeň – FCC Město Lovosice 28:14 (12:5), stav série 1:0, Hranice – SKP Frýdek-Místek 26:20 (16:13), stav série 1:0. Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 24:23 (13:10), stav série 1:0.
Více ZDE