Házenkáři Zubří u nováčka zabrali a jsou opět v čele

Zubří – Extraligoví házenkáři Zubří jsou opět v čele nejvyšší soutěže. Valaši i napodruhé v sezoně porazili nováčka z Nového Veselí, když na jeho půdě přesvědčivě zvítězili 29:21. Tým Robě tak bral všechny body v sedmém z posledních osmi utkání a potvrdil tak, že nedávný domácí výpadek s pražskou Duklou byl spíše náhodný.

14445178_1219301588120787_6482744241560544840_o

„Konečně jsme se mohli opřít o dobrou obranu, která soupeři nedovolila prakticky nic. Pokryli jsme nebezpečné hráče na spojkách a pouze mě mrzí množství technických chyb a málo branek z rychlých útoků,“ zhodnotil v kostce trenér Zubří Andrej Titkov.

V úvodu první půle se podařilo Robe odskočit na třígólový náskok, na který ještě dokázali domácí zareagovat, a ve zbytku poločasu se hrála vyrovnaná házená. Těsné poločasové vedení favorit navýšil po pauze, protože nástup do druhé půle se Novému Veselí vůbec nevydařil.

Hosté pevnou defenzívou s výborným Malinou mezi tyčemi navyšovali vedení a deset minut před koncem to bylo již o sedm branek. Konec utkání si zkušeně pohlídali, navíc vedení ještě o branku zvýšili.

„Soupeř vyhrál zaslouženě. Byli jsme na všech postech o trochu horší. Bohužel nám vypadly spojky, které nás dlouhodobě drží, nedokázali jsme se vyrovnat s výbornou obranou hostí. A když už jsme se prosadili, vychytal nás výborný Malina. Zubří bylo zatím nejsilnější soupeř, který tady byl,“ uznal kouč domácích Pavel Hladík:

Zubří tento kalendářní rok zakončí příští víkend, kdy se představí na palubovce úřadujícího mistra a největšího rivala v boji o čelo Plzně.

14425387_10154575254753748_5276247890116223369_o

NOVÉ VESELÍ – ROBE ZUBŘÍ 21:29 (10:12)

Zubří: Malina, Orság, Krupa – Šlachta 7, Douda 2, Přikryl, Holiš 1, Šustáček 2, Říha, Hrstka 2/1, Václav 3, Zahradníček 5/2, Janíček, Reček 6, Dořičák, Zeman 1.

Nejlepší střelci N. Veselí: Štěrba 6/4, Bartůněk 4, Melichar 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 500.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Dukla – Plzeň 32:23 (15:10), Litovel – Hranice 28:29 (14:13), Jičín – Karviná 29:31 (17:17), Brno – Lovosice 32:29 (16:14), Kopřivnice – Frýdek-Místek 25:27 (13:15).

1. Zubří 14 11 0 3 416:373 22
2. Plzeň 14 10 0 4 417:347 20
3. Lovosice 13 9 1 3 412:354 19
4. Dukla Praha 14 9 0 5 425:381 18
5. Karviná 14 8 0 6 416:414 16
6. Brno 13 7 0 6 341:345 14
7. Jičín 14 6 0 8 350:367 12
8. Hranice 14 6 0 8 398:417 12