Deník: Kluci skvěle bránili. Teď půjdeme po druhém místě, hlásí gólman Orság

Zubří /ROZHOVOR/ – Před házenkáři Gumáren Zubří byl v utkání s Frýdkem-Místkem jeden velký úkol – zastavit superstřelce Vojtěcha Petrovského, jenž dal v předchozím kole rekordních 19 (!) branek do sítě Karviné. Svěřencům kouče Jiřího Kekrta se tento nelehký úkol podařilo splnit na jedničku.

Petrovského ubránili na pouhých pět branek a velkou roli v tom hrál také domácí brankář Petr Orság. Hned několikrát si na kanonýra soupeře počíhal a vytasil spoustu brilantních zákroků včetně například chycené sedmičky těsně před poločasem za stavu 12:9 pro Zubří. Po utkání pak mohl se synkem v náručí spokojeně hodnotit právě skončených šedesát minut a dva body pro Zubří v kapse. „Na Vojtu Petrovského jsme byli připraveni a myslím, že se nám to podařilo prodat. Kluci hráli skvěle v obraně a jsem rád, že jsem i já přidal pár zákroků, které nás nabudily a odrazili jsme se k potřebnému vítězství,“ pravil spokojeně těsně po utkání jeden z hrdinů zápasu, 25letý brankář Gumáren Petr Orság.

zubri_frydek_5977

Před zápasem se nad vámi vznášela hrozba kanonýra Petrovského, který dal v minulém kole devatenáct gólů. Připravovali jste se na něj hodně?

Určitě jsme se na něj speciálně nachystali. On je ten hráč, který táhne Frýdek-Místek a hra týmu se odvíjí od něj. Jsem rád, že se nám před našimi fanoušky podařilo zápas zvládnout a hlavně jsme odčinili porážku z minulého kola z Lovosic. Řekli jsme si po Lovosicích, že to vyženeme z hlav, nebudeme na to myslet a půjdeme dále. A tak jsme to přesně udělali a jsem rád, že to vyšlo.

Měli jste tedy na něj něco speciálního, co jindy nemusíte použít?

Dá se říct, že ano. On se těžko brání. Musí se na něj hrát agresivně a to kluci tentokrát určitě zvládli. Celá obrana šlapala výborně třeba oproti Lovosicím. Dalo se za ní chytat podle bloků a klobouk dolů před kluky, že to dnes takhle odbránili.

V zápase bylo hodně vypjatých momentů, je cítit, že už se blíží play off a všem jde o hodně?

S Frýdkem-Místkem je to takové malé derby a trochu více vyhrocené to tentokrát asi bylo. Ale my jim máme co vracet. V minulé sezoně jsme s nimi hodně prohrávali a pamatujeme si to, a tak jsme rádi, že jim to teď splácíme.

Určitě je na to ještě brzy. Nicméně co kdyby byl vaším soupeřem v prvním kole play off třeba zrovna Frýdek-Místek?

Takhle dopředu se na to nechci dívat. Nicméně kdybych to musel nějak uvážit, tak se opravdu těžko vybírá. Play off je vždycky trochu vabank. Ale třeba Hranice by byly hodně vypjaté. Je tam hned několik našich kamarádů, a to by bylo hodně divoké. Hranice bych tedy v případě možnosti výběru rozhodně ani trochu nechtěli (Smích.).

Momentálně jste o bod za Duklou třetí. Bude vaším cílem dostat se právě na druhé místo?

Jsou ještě čtyři kola do konce. Budeme se snažit vyhrát všechno, a zajistit si tak druhé místo. Z čím vyššího postavení půjdeme do play off, tím lépe pro nás. Domácí prostředí může a bude hrát velkou roli. Uděláme pro to maximum.

Vypadá to, že vám i přeje los závěru základní části. Silnější protivníky a vaše konkurenty z čela tabulky máte doma (Brno, Dukla) a ven jedete ke slabším soupeřům (Přerov, Zlín) …

Nebudu ještě říkat hop, dokud jsme nepřeskočili (Smích.), ale bylo by výborné zvládnout všechny čtyři zápasy a jít do play off ze druhého místa.

Autor: Marek Havran

banner2

You may also like...