Dorostenci dovezli z Prahy 4 body!

Starší dorost

Velmi cenného vítězství dosáhli naši starší dorostenci v Praze. Po velmi dobrém výkonu zdolali největšího favorita na vítězství v 1. lize staršího dorostu loni neporažený tým Dukly Praha. Od začátku utkání se obě družstva snažila hrát moderní házenou založenou na agresivní obraně a přechodu do rychlého útoku. Ikdyž téměř celý 1. poločas naši hráči vedli, nedokázali si vytvořit větší než 2- 3 gólový náskok. I úvodních 15. minut druhé části utkání byl stále vyrovnaný. K dobrému výkonu se však postupně rozchytal Vojtěch Drápela a taky se začala projevovat větší vyrovnanost kádru hráčů našeho týmu. Po velkém boji jsme nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Celé družstvo je nutno pochválit za příkladnou bojovnost, z jednotlivců je třeba tentokrát vyzdvihnout střelecký výkon Matěje Klímy, autora 9-ti branek, v obraně hru Jiřího Dokoupila s Martinem Janíčkem a Jakubem Padalíkem a rovněž hru středních spojek Vojty Číže a Norberta Menšíka.
Doufejme, že naši hráči budou pokračovat v dobrých výkonech i v následujících neméně důležitých utkáních se silnými celky Sokolem Nové Veselí a Talentem Plzeň.

Dukla Praha- HC Zubří 22: 26 (11: 12)
Sestava a střelci branek:

Klement, Vala 1, Vlk, Menšík 1, Dokoupil 4, Koleček, Drápela, Klíma 9, Svoboda 2, Polášek, Janíček 1, Padalík 4, Cáb

Mladší dorost

Do utkání na Dukle jsme vstoupili výborně. V 8 minutě jsme vedli 2:6 , ale vinou neproměněných vyložených brankových příležitostí jsme nechali soupeře stav první části zápasu zkorigovat. Během první půle jsme byli lepší družstvem, ale zbytečná zbrklost v útočné fázi nás připravila o lepší poločasový výsledek 11:12. V druhém poločasu jsme měli stále oproti domácím více ze hry a drželi si mírný náskok, který naši hráči dokázali v posledních minutách navýšit na čtyři branky a tak utkání dovedli do vítězného konce. Celé družstvo je potřeba pochválit za výborný výkon a zejména Dominik Ištvánech, Šimon Mizera, Jakub Cáb a Pepa Koleček odehráli výborné utkání. Toto důležité vítězství bude potřeba potvrdit následující neděli v Zubří s Novým Veselím. Hráči a vedení družstva darovali vítězné utkání bývalému trenérovi, členu zuberské házené a velkému fanouškovi všech mládežnických družstev panu Josefu Šimurdovi – čest jeho památce.

HC Dukla Praha : HC Zubří 24 : 28 (11 : 12)