Deník: Zubří zazdilo první poločas a na Dukle prohrálo!

Praha, Zubří – Bilance házenkářů Gumáren Zubří po čtyřech kolech extraligy? Jedna výhra, jedna v poslední vteřině zachráněná remíza a dvě porážky. Takhle špatně neviděli start do sezony asi ani největší škarohlídi, jenže bohužel pro Zubří přesně takhle to je. Zubřané ve svatováclavském prodlouženém víkendu po jasném průběhu v sobotu prohráli zápas 4. kola extraligy s Duklou a nadále se trápí jak v útoku, tak především v obraně.

11233513_807969945948149_2404046350297975927_n

Extraligoví házenkáři Gumáren ZubříAutor: DENÍK/Marek Havran

Na palubovce Dukly to Zubří většinou nejde, což se potvrdilo do puntíku i tentokrát. Dukla zcela opanovala první poločas, rychle vedla 7:2, a když se Zubřané neprobudili, v poločas euž z toho bylo nejvyšší vedení v zápase o devět branek! Valaši se trápili jak v obraně, tak v ofenzivě, kde jim nešel postupný útok ani brejky.

„V prvním poločase jsme předvedli opravdu ustrašený výkon. Bohužel jsme udělali spoustu nevynucených chyb a výsledek prvního poločasu byl opravdu nedůstojný vzhledem k tomu, jaký soupeř proti nám stál,“ zlobil se po zápase nad velmi nepovedeným prvním poločasem trenér Zubří Andrej Titkov.

Zmrtvýchvstání nepřišlo ani po změně stran. Zubří se sice několikrát dostalo na dostřel pěti branek, ale blíže Dukla hosty nepustila. Až v závěru ze sedmi branek Zubří stáhlo na opticky „přijatelné“ čtyři góly. O naprosto zaslouženém a bezpečném vítězství Dukly nebylo pochyb.

„Ve druhé půli došlo k určitým změnám v našem složení, ale i tak jsme nedokázali v utkání bodovat, což nás moc mrzí,“ dodal zklamaně Andrej Titkov. Jeho tým v dalším kole o nadcházejícím víkendu přivítá nováčka z Kopřivnice.

Dukla Praha – HC Gumárny Zubří 28:24 (16:7)

Zubří: Malina, Orság, Pšenica – Šlachta 4/1, Douda 4, Řezníček 4, Zahradníček 3, Dořičák 3, Hrstka 2, Bechný 2/2, Šustáček 1, Přikryl 1, Hub, Reček, Šíra. Nejvíce branek Dukly: Šůstek 5, Mubenzem 5, Kastner 4/2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 135.