Dukla Praha – HC Gumárny Zubří – živý přenos

HBC Ronal Jičín a Cement Hranice. Dva celky, které ve třech odehraných zápasech neztratily ani bod. Na třetím místě SKP Frýdek-Místek a daleko za nimi na osmém místě pak tým Talentu M.A.T. Plzeň. Takhle vypadá ve zkratce po třech kolech extraligová tabulka. Jak jí zamíchají výsledky čtvrtého kola?

HC Dukla Praha – Gumárny Zubří, to je tradiční vypjatý duel dvou ambiciózních soupeřů, který se, zvlášť na Valašsku, těší zpravidla značené pozornosti. Tentokrát pojedou Zubřané do hlavního města bojovat o to, aby právě Duklu v aktuální extraligové tabulce přeskočili. V minulém kole Valaši nestačili na tým Cementu Hranice, naopak Dukla v závěru zápasu třetího kola přetlačila těsně výběr „nováčka“ z Kopřivnice. Zubří je sice střelecky potentní, příliš mnoho branek ale také inkasuje (skóre 90:93). „V první půli zápasu proti Hranicím bylo špatně úplně všechno. Když obrana nepomůže brankáři, tak potom zase gólman nemůže pomoci obraně. Chce to, aby se jedna ze stran chytila, a pak už to půjde. Zatím se nám to ale vůbec nedaří tak, jak bychom potřebovali. S Hranicemi se to ale na nás sesypalo všechno. Ze začátku jsme nedali pár šancí a už jsme si nevěřili. Zkušený soupeř toho dokázal využít,“ ohlédl se za zápasem minulého kola zuberský kanonýr Matěj Šustáček.

V sobotu večer mohou vyrazit na házenou i diváci v Lovosicích, kde se domácí házenkáři tradičně těší dobré návštěvnosti. Na horkou půdu Lovců přijedou bojovat házenkáři aktuálně vedoucího týmu extraligové tabulky z HBC Ronal Jičín. Jičínská obrana je zatím nejlepší v extralize – ve třech zápasech povolili házenkáři Ronalu soupeřům jen 56 branek. „Pohled na tabulku je teď pro nás opravdu příjemný. Šest bodů jsme si tajně přáli, ale nebyli jsme si jistí, že to může dopadnout. Ale neděláme z toho žádné závěry. Myslím, že v posledních letech jsme odehráli v Lovosicích dobrá a vítězná utkání, takže jedeme do Lovosic s tím, že se chceme pokusit přidat další výhru a šest bodů v zádech pro nás může být určitá záruka, že můžeme hrát v pohodě a necítit se pod tlakem,“ komentoval vyhlídky k sobotnímu zápasu v Lovosicích trenér HBC Ronalu Jičín Aleš Babák.