„Pětitýdenní rekondiční příprava splnila očekávání i účel, nikdo se nezranil. Kluci různou formou nabrali větší silový objem než normálně, stihli jsme i netradiční akce na zpestření, jako byly oslavy házené v Rožnově či Holešově,“ popsal v kostce kouč devátého celku uplynulého ročníku nejvyšší soutěže Dušan Poloz.

Za největší oživení více než měsíčního bloku byly dvě tréninkové jednotky na skokanských můstcích ve Frenštátu p. R. „Chtěl jsem dostat kluky z komfortní zóny, a tak si během hodiny šestkrát vyběhli strmé schody. Zde si kluci mákli,“ oceňuje, přičemž další kulišárnu má nachystanou i na začátek druhé fáze.

„Většina kluků nezažila základní vojenský výcvik, a tak strávíme jeden den pod taktovkou mariňáka. Původně jsem chtěl jeho služeb využít vícekrát,“ pousmál se kouč.

Po středečním odpoledni na hráče čeká téměř měsíční volno, další fáze společné přípravu startuje v polovině července. „Kluci ale dostali individuální plány, po návratu je čekají testy,“ zvedá varovně prst Poloz, jenž už další posilování kádru neočekává.

„Výbor oznámil, že cca 21členný kádr je uzavřený, respektuji to,“ konstatoval kouč, jenž příliš dění u rivalů nesleduje. „Registruji, co se děje, ale mám dost starostí se svým týmem. Budeme mít dostatečně zkušený, hlavně základní šestku, proto všechnu energii věnuji do svých řad, aby si vše sedlo a týmová chemie zafungovala,“ přeje si.

Ten Robe na úvod přisoudil nejsilnějšího možného protivníka – Plzeň. „Sice je to mistr, ale my se jej nebojíme a jedeme k němu bodovat,“ prozradil odhodlaně Poloz, jehož výběr čeká opravdu ostrý start. Ve druhém kole přivítají Lovosice, poté zajíždí na palubovku ambiciózního Frýdku-Místku a následně vyzvou Karvinou a Kopřivnici.

„Musíme se na úvod připravit, bude pekelný. Ale pokud chceme hrát v popředí, musíme jej zvládnout,“ nabádá svěřence trenér.

Ten si nyní odjíždí odpočinout od házené do Chorvatska. „Využil jsem nabídku jednoho z mých norských kamarádů a budu u něj v domě na pláži v Trogiru. Ale jen krátce, dcera chce ještě stihnout předání vysvědčení na konci školního roku,“ směje se Dušan Poloz.

Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-vyrazili-na-dovolenou-na-uvod-extraligy-ceka-zubri-mistr-20190620.html