Porazili jsme Brno a jsme v čele tabulky!

Na vítěznou vlnu se vrátili házenkáři Robe Zubří. Na prohraný zápas proti Dukle Praha dali rychle zapomenout a v sobotním utkání 5. kola extraligy doma přehrávali Brno 29:23. Zubřané se tak dostali do čela tabulky, ze kterého je může sesadit pouze Kopřivnice, která dohrává kolo v neděli v Karviné.

Za dvoubodovým ziskem kráčeli Valaši hned od začátku zápasu. V útoku se dařilo Zemanovi s Hrstkou a za pevnou obranou chytal výborně Orság. Během prvních dvaceti pěti minut dostali Zubřané pouhé čtyři branky. Do kabin pak odcházeli se sedmibrankovým náskokem. „Dost nám to dnes usnadnil soupeř, který k nám přijel s velkým respektem, čehož jsme dokázali využívat,“ komentoval zuberský trenér Andrej Titkov.

Ve druhé půli navýšilo Robe náskok až na jedenáct branek, poslední desetiminutovka pak lépe vyšla hostům. Ti i díky trojnásobné přesilovce v závěru korigovali na konečný šestibrankový rozdíl. „Ke konci zápasu jsme přestali dávat góly a v útoku jsme hráli zbytečně zbrkle. Nestačili jsme se vracet do obrany, což soupeř využíval. Ale poslední desetiminutovku hráčům tentokrát odpustím. Pořád je to v podstatě nové družstvo,“ řekl zuberský kouč, který byl s výkonem svého týmu spokojený. „I přes závěrečný výpadek jsme dnes odehráli zatím nejlepší utkání v sezóně,“ dodal Titkov.

Naopak na lavičce hostů zavládla po zápase trpkost z porážky. „Dnešní zápas nebudu komentovat,“ uvedl trenér Brna Jozef Hanták, z jehož celého týmu se do tabulky střelců zapsalo jen pět hráčů.

Rozhovor s pětigólovým střelcem Martinem Janíčkem čtěte v PONDĚLNÍM tištěném vydání Valašského deníku

HC ROBE ZUBŘÍ – SKKP HANDBALL BRNO 29:23 (15:8)

Zubří: Malina, Orság – Hrstka 8/4, Janíček 5, Zeman 5, Douda 3, Válek 2, Přikryl 2, Šustáček 2, Pich 1, Durkovič 1, Holiš, Reček, Dořičák, Říha, Polášek.

Nejvíce branek Brno: Hanták 11/1, Koubek 5, Mičola 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 438.