Vojta Číž: Ještě není konec sezony!

Jako kapitán dovedl mladší dorost HC Zubří k titulu mistrů ČR a byl jedním z tahounů týmu. „Ještě není konec sezóny“ krotí oslavy titulu mladý házenkář. V pátek je můžete vidět v akci, kdy se utkají v odloženém utkání s pražskou Duklou v 15:30.

1922441_1116995464993770_9147684027575836727_n

Vojtěch Číž / druhá řada, druhý zleva

Vojto, podařil se vám nevídaný kousek, vypadá to, že vyhrajete 1.
ligu ml. dorostu bez ztráty bodu, co ty na to?

Byl bych moc rád, kdyby se nám to podařilo. To by byla paráda, ale pořád nás ještě čekají čtyři zápasy a vzhledem k tomu, že každý zápas začíná za stavu 0:0 a každý zápas je jiný, tak to bude velice těžké, ale věřím že to zvládneme.

V čem myslíš, že je hlavní důvod vaší suverenity letošní sezonu?

Myslím, že hlavně v kolektivu. Jsme výborná parta a na každém postu máme vyrovnané hráče, což je naší velikou výhodou, protože když se jeden hráč zraní tak ho nahradí hráč z lavičky, který je stejně kvalitní.

V pátek vás čeká zápas s pražskou Duklou, která vás celou sezonu
marně stíhala, bude ještě o co hrát, když máte titul v kapse?

Určitě ano. Je to tradiční rival a i proto se budeme snažit urvat cenné 2 body na naši stranu. Chceme vyhrát tabulku bez ztráty bodu. Bude to derby se vším všudy, na které doufám přijde hodně diváků.

Koho bys vyzdvihl, kdo byl(i) tahoun (i) týmu?

Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout všechny naše trenéry a asistenty bez kterých by jsme to nezvládli. Myslím, že jsme celou sezonu podávali stabilní výkony a i když jsme měli někdy slabší chvilky, tak jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Bojovali a hráli  jsme jako tým, ne jako individuality.

Ještě vás čeká finále Československého poháru, můžeš porovnat úroveň soutěže v Česku a na Slovensku?

Česká dorostenecká liga je podle mě na vyšší úrovni než na Slovensku. Přijde mi, že v Česku panuje mezi týmy větší rivalita, ale uvidíme na poháru.

Také Vás čeká turnaj United World Games v Klagenfurtu, těšíte se? Jaký je to turnaj?

Na turnaj se moc těšíme. Bude to příjemné zakončení letošní sezony, už jen kvůli tomu krásnému prostředí u jezera. Potkáme se s týmy z USA nebo Kanady, bude tam více než 2000 sportovců. Je to super akce.

Kdo je tvůj házenkářský vzor?

Tak jako každý sportovec i já mám svůj vzor. Z českých házenkářů je to pochopitelně Filip Jícha, který toho už za svou sportovní kariéru dokázal strašně moc. Ze zahraničí je to asi střední spojka Islandu Aron Palmarsson. Líbí jeho pojetí a styl hry.

Jak zvládáš každodenní tréninky se školou?

Je to dost náročné, ale dá se to zvládnout. Sice se mi někdy nechce učit, protože jsem unavený a taky někdy dostanu i nějákou tu pětku, ale to k tomu patří. Ostatně tuto cestu jsem si zvolil sám, a proto se snažím odvést co nejlepší výkon jak na hřišti tak i ve škole.

Jaké jsou tvoje budoucí házenkářské sny a plány?

Určitě bych si jednou chtěl zahrát českou extraligu a pokud nepříjde nějáké vážnější zranění, tak bych se  rád podíval i někam do zahraničí. Ale uvědomuji si, že mě ještě čeká dlouhá a náročná cesta.