Do nové sezóny vstupují zuberští házenkáři s novým trenérem a mladými posilami

Zuberský házenkářský extraligový tým dnes zahájil letní přípravu na nadcházející sezónu pod vedením nového trenéra Michala Tonara. „V prvé řadě je důležité, abychom s týmem našli společnou řeč a poznali se. Tento týden začneme rozehřívacími kondičními tréninky a poté se již přesuneme na házenou v hale. Na co konkrétně se při trénincích zaměřit, budu vědět, až se s klukama více seznámím,“ uvedl Tonar.

Změna kouče však není jedinou novinkou, která valašský kádr potkala. Sestava mužského áčka se příští rok bude muset obejít bez řady klíčových hráčů, kteří tým opouštějí, jako je například Matěj Šustáček, Tomáš Řezníček nebo Tomáš Říha. Místo nich se na hřišti objeví mladí házenkáři přestupující z dorostu. „Vím, že to bude těžké. V týmu nás je teď více mladých a extraliga se od dorostenecké ligy dost liší. Na sezónu se ale hodně těším,“ řekl Ivan Jirák, který je v nejvyšší české házenkářské soutěži nováčkem. Ostřílení Zubřani však obavy nemají. „Nový trenér i noví hráči jsou pro nás velkou motivací. Mladí kluci jsou šikovní a my zkušení se jim budeme snažit co nejvíce pomoct. Věřím, že to bude klapat,“ uvedl křídelník Tomáš Mičkal.

Svou formu budou moci Valaši otestovat na přípravných zápasech, kterých je v letních měsících čeká hned několik.

Autorka: Kamila Krupová