Zůstáváme na vítězné vlně. V Lovosicích jsme ukořistili další body

Lovci přivítali na svém hřišti hostující tým ze Zubří, který na rozdíl od nich má vynikající formu. Očekávané se stalo skutečností a hostující tým si odvezl oba body.

V podstatě už od úvodního hvizdu byla vidět lepší herní pohoda na hostujícím týmu, které bylo silnější v osobních soubojích a snáze se dostávalo do brankových příležitostí. V prvních 15 minutách v domácí brance čaroval Hrdlička, který odcházel do šaten se 7 úspěšnými zásahy. Bohužel pro Lovce se nenechal zahanbit ani reprezentační brankář Mizera na druhé straně a několika výbornými zákroky nedovolil domácím se dostat na dostřel.

Do druhého poločasu Lovosice vlétly velmi aktivně a dokázali se třemi brankami v řadě přiblížit svému soupeři. To bylo z pohledu domácích vše a Zubří se vrátilo zpátky do tempa a nedovolilo domácím jakoukoliv dramatizaci. Utkání se pak už jen v poklidu dohrálo a Zubří si z Lovosic odvezlo zasloužené dva body.

20. kolo extraligy: Lovci Lovosice – HC ROBE Zubří 25:31 (12:17)

Nejvíce branek: Trkovský 12/3, Motl 3/1, Holubec, Jahn, Heřmanovský a Kovář po 2 –  Mořkovský 8, Jurka 7, Mičkal 7/4

Sedmimetrové hody: 4/5 – 5/6 Vyloučení v min.: 10:6

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří

Zápis a průběh utkání -> handball.cz

„Děkujeme za férový zápas, ale jsme zaskočení, protože jsme očekávali úplně jiné Lovosice. Víme, že je to způsobené zraněními, ale počítali jsme s větším tempem utkání, ve kterém budeme muset více rotovat sestavu. V prvním poločase se nám podařilo vytvořit náskok, který jsme už kontrolovali. Utkání se dohrávalo v klidném až přátelském duchu, až na jednu situaci v závěru. My jsme šťastní, protože z posledních 9 zápasů máme pouze jednu porážku z Karviné. Moc si užíváme, že jsme na této vlně a přejeme Lovcům, aby už tuto černou sérii zlomili,“ komentoval kouč Zubří Peter Dávid.

Na druhé straně se kouč Roman Jelínek ohlížel na utkáním následovně. „Přestože jsme prohráli, tak s utkáním musím vyjádřit spokojenost, protože to byl nejlepší výkon za poslední čtyři zápasy. Jsem strašně rád za naše mladé hráče, kteří dostali prostor, ať už to byl Ouředník nebo Lukáč a chytili tu šanci za pačesy. Bohužel Zubří předvedlo lepší kvalitu, zejména v zakončení, kde jsme byli slabí. Naši brankáři nám také moc nepomohli a to podle mě rozhodlo. Zubří si vybudovalo několika brankový náskok, který jsme nebyli schopni umazat a utkání se v tom duchu dohrálo.“

Svůj pohled přidal i zuberský pivot Jiří Dokoupil. „Jsme spokojení, jelikož utkání v Lovosicích bývají těžká. Jediné, co se nám moc nedařilo, byla obrana pivota. Bylo to možná způsobeno tím, že jsme se snažili eliminovat Jardu Trkovského, který i přesto je z druhé vlny velmi nebezpečný a těžko se brání. Já bych kvitoval hru mladých hráčů Lovosic, kteří se na úkor zraněních dostali do sestavy a ukázali velkou kvalitu. Myslím si, že práce s mládeží je v Lovosicích na vysoké úrovni. My jsme rádi, že jsme potvrdili pozici třetího místa.“

A co řekla o průběhu spojka Jaroslav Trkovský? „Gratuluji Zubří. Utkání se rozhodlo v prvním poločase, kde si hosté vypracovali náskok, který se nám nepovedlo stáhnout. V druhém poločase jsme se trochu nadechli, kdy jsme tam měli 3 góly za sebou. Bohužel jsme neměli sílu to nějak přetáhnout a dostat se na rozdíl, alespoň jednoho gólu. Každopádně, jak říkal trenér, z těch jarních zápasů to byl jeden z našich lepších výkonů, možná vůbec nejlepší.“

zdroj: handball.cz

celá fotogalerie Lovců zde

Další extraligové kolo odehrajeme na domácí palubovce v sobotu 5. března. V 18:00 vyzveme Talent tým Plzeňského kraje.