Zubří vydolovalo ve městě piva první venkovní bod nadstavby

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří v sobotním utkání předposledního 9. kola nadstavby o titul remízovali na palubovce Plzně 30:30. Valaši, které po středečním odstoupení trenéra Jiřího Mičoly vedl jako hlavní kouč dosavadní asistent Aleš Kořínek, už na západě Čech vedli v průběhu utkání až o šest branek, v závěru naopak i o jednu prohrávali, nakonec se body dělily. Sezonu uzavřou Zubřané sobotním domácím utkání s Hranicemi. Pokud Plzeň, která jede na palubovku už jistého mistra Jičína neurve o bod více, skončí Zubří páté.

Plzeň – Zubří 30:30 (15:18)

Poté, co v týdnu před zápasem rezignoval na svůj post trenér Jiří Mičola, vedl Zubřany do předposledního zápasu sezony dosavadní asistent Aleš Kořínek. A Valaši začali přímo raketově. Rychle vedli 4:0 a po celý první poločas to byli hosté, kdo si udržoval vedení, a to místy až šestibrankové. Hosté si tentokrát vůbec nelámali hlavu s gólmanem Plzně Motlíkem, který je jindy jejich postrachem, a sypali mu za jeho záda jednu branku za druhou. Když se přidal dobrý výkon Orsága mezi tyčemi, Zubřané zaslouženě ovládli první půli o tři branky.

„Hrála se spíše útočná házená, na které měly zájem obě družstva a nám to vyhovovalo. Dávali jsme naše šance a po zásluze jsme vedli,“ hodnotil první poločas trenér Gumáren Zubří Aleš Kořínek. Po změně stran si stále udržovali mírný náskok Zubřané, ale domácí se postupně po krůčcích dostávali zpět do zápasu, až bylo ve 40. minutě srovnáno (23:23). „Tady jsme měli jeden ze dvou našich špatných úseků, ve kterých jsme si zápas zkomplikovali. Vedli jsme v poklidu o tři, čtyři góly a pak jsme udělali naprosto zbytečné individuální a hlavně nevynucené chyby a dovolili se soupeři dotáhnout,“ byl si vědom chyb svého týmu kouč Zubří Kořínek.

zubri_jicin_20130202_0011

I po srovnání pak byli po většinu zbytku utkání stále o kousek popředu Valaši, ale v klíčových posledních pěti minutách zase gól ztráceli a zachránit je musel až na začátku poslední minuty mladý Lukáš Václav, který srovnal na konečných 30:30. „Druhý náš špatný úsek byl pak právě tady v samotném závěru, kdy jsme nedali vyložené šance včetně dvou sedmiček, což nám v konečném součtu chybělo,“ pravil o utkání kouč Gumáren Zubří.

Valaši tak v posledním venkovním utkání nadstavbové části urvali první bod. Pocity však po zápase panovaly v zuberském táboře spíše smíšené. Zápas, ve kterém vedete už o šest branek, by se měl dotáhnout do vítězného konce. „Po většinu zápasu jsme byli ve vedení a podle mě i byli o trošku lepším týmem. V závěru jsme zase naopak i prohrávali a remíza byla pro nás dobrá. Celkově tedy bod bereme. Před zápasem jsme si řekli, že by bylo skvělé poprvé venku v nadstavbě bodovat a bod máme. Ale samozřejmě někde v hlavě máme, že jsme to měli rozehrané na vítězství,“ přiznal Aleš Kořínek.

Zubří: Orság, Janků – Bechný 10/8, Václav 5, Dědek 4, Mičkal 4, Trifunovič 3, Douda 2, Horut 1, Šlachta 1, Večeřa, Šustáček, Přikryl

Nejvíce branek Plzně: Vinkelhöfer 8/6, Linhart, Strýc, Loskot, Horký a Šindelář po 3 –Rozhodčí: Opava, Válek. Vyloučení: 7:6. Sedmimetrové hody: 6/6 – 10/8. Diváci: 120.

Další výsledky: Dukla – Jičín 30:28, Hranice – Lovosice 29:22.

zdroj:valassky.denik