Zubří v Jičíně zaspalo úvod a vysoko prohrálo

Jičín, Zubří – Jednu z nejtěžších porážek posledních let utrpěli ve víkendovém 5. kole TipGames extraligy házenkáři Gumáren Zubří. Valaši v nedělním televizním utkání prohráli v Jičíně o devět branek, a to jen díky solidnímu finiši, ve kterém Zubřané stáhli hrozivé třináctibrankové manko na relativně přijatelných devět gólů.

Po čtyřech zápasech tak mají úřadující mistři bilanci dvou výher a dvou porážek. V dalším kole přivítají nadcházející sobotu doma Frýdek-Místek.

JIČÍN – ZUBŘÍ 29:20 (13:7)

Na východě Čech se házenkářům Zubří dlouhodobě nedaří, naposledy tam vyhráli v sezoně 2009-2010. Téměř železné pravidlo se potvrdilo i tentokrát, a to navíc pro Zubří s hořkou náplastí nejtěžší prohry s tímto soupeřem.

Valaši byli od začátku těžkopádní a nedařilo se jim vůbec nic. Dělali Spoustu technických chyb, jen za první půli jich vyrobili devět. Domácí naopak začali skvěle a rychle vedli 4:0, 8:1 a poté dokonce 12:4.

„Začali jsme velmi ospale, navíc jako by hráči měli v hlavách to dlouhodobě neúspěšnou bilanci tady v Jičíně,“ glosoval špatný úvod a vlastně i první půli trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Do poločasu sice Zubřané ještě náskok dokázali stáhnout na šest gólů, jenže po změně stran jejich šance definitivně zhasly. Domácí byli stále lepší ve všech herních činnostech, svůj náskok natáhli dokonce až na čtrnáct gólů (46. – 24:10) a nebylo co řešit.

Skvělými zákroky je držel vynikající gólman Veverka, který měl prakticky po celý zápas bezmála šedesátiprocentní úspěšnost zákroků. Zubří v závěru stihlo už jen alespoň kosmeticky upravit konečný výsledek na devíti brankový rozdíl a těsně a se štěstím se vyhnulo inkasované třicítce. Přesto devítibranková prohra „vyrovnala“ nejhorší historický výsledek Zubří na palubovce v Jičíně z roku 1999 (25:34).

Na rozdíl od předchozího vítězství doma s Hranicemi tentokrát trenér Jiří Mičola nemohl být po utkání s výkonem svých svěřenců ani trochu spokojen.

„Hráči si na hřišti po většinu zápasu dělali, co chtěli. S takovou hrou jsme nemohli v Jičíně uspět. Ospalý začátek společně s nedodržováním taktických pokynů nás stál zápas,“ dodal kouč poraženého celku.

Zubří: Orság, Koleček – Jurka 6/4, Bechný 4, Václav 3, Dědek 2, Aspridis 2, Večeřa 1, Kulišťák 1, Třeštík 1, Randýsek, Vyjídák, Mičkal.

Nejvíce branek Jičína: T. Babák 6/4, Kvasnička a Bareš po 5. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 3:2.,Diváci: 620.

Další výsledky: Přerov – Dukla Praha 23:33, Karviná – KP Brno 29:29, Plzeň – Kopřivnice 37:25, Hranice – Lovosice 29:26.

zdroj:valassky.denik