Kouč Robe Dušan Poloz s výkonem mužstva ani výsledkem spokojený rozhodně nebyl.

„V naší hře se projevily problémy. Navíc se hned na začátku zranil Marek Hlinka, který úplně vypadl z rytmu. Nevyšla nám však hlavně obrana nula šest. Na brankovišti jsme neubránili proskoky hostů, kteří nám dělali velké problémy,“ prohlásil do televizní kamery krátce po utkání Poloz.

Zubřanům se nedařilo proměňovat vyložené šance, pomoct si nedokázali ani v přesilovkách. „Spojky dva dni ležely, vůbec netrénovaly. Do utkání šly přímo z postele, což se na jejich výkonu projevilo,“ říká Poloz.

„Souhra nám neklapala v obraně, ale ani v útoku,“ přidává zklamaně.

„Ukázali jsme potenciál, který tento tým má. Oproti prvnímu vzájemnému utkání jsme zvýšili úspěšnost střelby a dobře bránili. Skvěle taky zachytal gólman,“ vypíchl.

I když první duel v Praze opanovalo Robe výsledkem 22:20, v odvetě se zaslouženě radovala rozjetá Dukla.
Hosté si už v první půli vytvořili tříbrankový náskok, který po přestávce ještě navýšili.

Zubří nepomohly změny v sestavě ani hra bez brankáře. „Byl to velký boj. Já jsem tady vždycky rád hrál. Jsou tady výborní diváci, parádní kulisa. Zubří půjde ještě nahoru,“ míní Čurda.

„Nám se prostě zápas povedl a soupeři utkání až tolik nevyšlo,“ dodal trefně.

Házenkáři Robe zůstávají pět kol před koncem základní části extraligy mimo pozici pro play-off. V dalším zápase se Valaši představí na palubovce předposledního Brna.

Extraliga házenkářů, předehrávka 17. kola:

HC Robe Zubří – Dukla Praha 22:29 (12:15)

Nejvíce branek: Hrstka 4/1, – Patzel 8, Klíma 7, Šůstek 4, Blecha 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 5/8. Diváci: 600.

Zubří: Malina, Orság, Krůpa – Hlinka 2, Hrstka 4/1, Korbel 2, Janíček, Zeman 1, Dokoupil 3, Mizera 3, Cáb, Válek 3, Vlk, Hybner, Polášek, Přikryl 2, Říha, Janíček, Dořičák 2.

Dukla Praha: Petržala, Štefanič – Blecha, Cigáň, Hlavatý, Kastner, Klíma, Křístek, Patzel, Reichl, Režnický, Syřínek, Šimůnek, Šůstek, Věcek.
Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/zubri-v-dulezite-bitve-s-duklou-selhalo-a-dal-je-mimo-play-off-20190205.html