Zubří rázně odmítlo spekulace a rozdrtilo Kopřivnici

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří v 7. kole extraligové nadstavby o udržení jasně přestříleli Kopřivnici. Valaši doma rázně uťali případné spekulace o tom, že by se výhra hodila spíše zachraňující se Kopřivnici. Zubřané tak tři kola před koncem sezony znovu odskočili rivalovi ze Zlína o dva body a drží třetí pozici.

ZUBŘÍ – KOPŘIVNICE 32:23 (15:12)

Poslední Kopřivnici Valaši zlomili až po přestávce. První půle nebyla úplně přesvědčivá.

„Z utkání jsem měl i trochu obavu, protože jsme jednak nastoupili ve značně kombinované sestavě, jednak musela Kopřivnice nutně bodovat, aby se ještě co nejvíce udržela ve hře o záchranu. Tomu také nasvědčoval první poločas,“ pravil po utkání kouč domácího celku Jiří Kekrt.

Zkušenému kouči i fanouškům se definitivně ulevilo, když domácí tým parádně nastoupil do druhé půle. Zubřané rychle odskočili ze tří až na osm gólů, a nasměrovali se tak k vysoké výhře.

„Naštěstí se neopakoval náš špatný úvod druhé půle, jak tomu bylo v předchozím zápase ve Zlíně. V těchto momentech jsme se odpíchli k jasnému vítězství. Na složení, v jakém jsme do zápasu nastoupili, byl celkem solidní a naše vítězství bylo hlavně díky druhé půli zasloužené,“ dodal Jiří Kekrt. Jeho tým si tak tři kola před koncem drží dvoubodový náskok na sousedního rivala ze Zlína.

Zubří: Orság, Janků – Horut 6, Zahradníček 5, Trifunovič 5, Šlachta 5/2, Bechný 3, Válek 3, Douda 2, Randýsek 2, Přikryl 1, Hub, Mičkal, Václav.

Nejvíce branek Kopřivnice: Bajgar 5, Meca 4, Petřík 3, Reček 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Vyloučení: 4:4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0. Sled: 2:0, 4:1, 7:7, 12:9, 14:12, 20:12, 24:15, 31:18.

Další výsledky – 7. kola nadstavby o udržení: Brno – Karviná – odloženo na 8. května. Předehráno: Zlín – Přerov 37:29

autior: Marek Havran