Zubří přišlo o výhru v Lovosicích dvě vteřiny před koncem

Zubří – Pouhé dvě vteřiny dělily házenkáře Zubří od vítězství v Lovosicích. Právě tak krátkou dobu závěrečným hvizdem domácí tým srovnal zápas na konečných 32:32. Úřadující mistři si tak z horké půdy, kde jen tak nevyhrává, odvezli z utkání 14. kole TipGames extraligy pouze jeden bod. Poslední utkání před Vánoci sehrají Zubřané nadcházející sobotu v Hranicích.

Lovosice – Zubří 32:32 (16:16)

Do Lovosic, kde házenkáři Zubří naposledy bodovali skoro před čtyřmi lety (na jaře roku 2009 tam vyhráli 31:24, od té doby pět porážek v řadě), odcestovali Valaši bez dlouhodobě zraněných Třeštíka a Mičkala, ale také bez Vyjídáka, který se zranil den před zápasem na tréninku.

V prvním poločase to byl vyrovnaný boj, ve kterém každý chvilku tahal pilku a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

„Kluci hráli dobrý zápas, a to přesto, že jsme zdaleka nebyli kompletní a další hráči ještě měli zdravotní trable a přesto nastoupili. Dařilo se nám v obraně, za kterou chytal skvělý Orság a z toiho vyplývala i úspěšná ofenziva,“ chválil si první půli trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

V úvodu druhé půle neproměnil domácí kanonýr Motl sedmičku a tím nastartoval zuberskou ofenzivu. Valaši se dostali do tří až čtyřbrankového vedení, které si udržovali až skoro do konce. Slovo skoro je na místě, protože ještě tři minuty před koncem vedli hosté o čtyři góly. Jenže pak přišel zdrcující finiš Lovosic.

V úplném závěru vedlo Zubří o branku a míč drželi domácí. A v úplně poslední akci zápasu se štěstí od Zubřanů odklonilo.

„Gólman Orság asi pět vteřin před koncem skvěle vyrazil střelu domácích, ta se ale odrazila přímo do rukou dalšímu jejich hráči a ten dvě sekundy před koncem vyrovnal. Toho byla velká škoda“ litoval kouč Mičola smolného závěru, ve kterém jeho tým přišel o vítězství.

Však také hektický závěr ležel zkušenému kouči v hlavě ještě dlouho po zápase.

„Pořád ten konec rozdýchávám, bylo to velké drama pro nás trochu s nešťastným koncem. Bohužel jsme neustáli závěrečný tlak soupeře. Poslední tři minuty začali domácí hrát vysunutou obranu a my jsme zcela zbytečně ztratili tři míče, z čehož oni pokaždé rychle dali branku.

Samozřejmě před zápasem bychom bod brali všemi deseti, ale po tom průběhu už to je jinak, asi je to pro nás zbytečná ztráta,“ posteskl si kouč Mičola, ale hned pokračoval už trochu spokojeněji.

„Na druhou stranu je třeba se na to podívat i tak, že jsme předvedli natolik dobrý výkon, že jsme byli kousíček od výhry. Kluci zápas odehráli výborně, nechali na hřišti všechno. Někteří hráli se zraněními a sebezapřením, třeba výborně hrající Dědek už kvůli křečím v závěru ani nemohl hrát. Všichni si zaslouží absolutorium,“ dodal Jiří Mičola.

Nejvíce branek Zubří: Jurka 8, Bechný 7/1, Šlachta 5. nejvíce branek Lovosic: Škvařil 8, Motl 5, Chroustovský 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 810.

Další výsledky: Karviná – Přerov 30:24, Dukla Praha – Frýdek-Místek 28:22, Jičín – Kopřivnice 29:21.