Zubří postoupilo v poháru přes druholigový Juliánov

Ve středu se do Českého poháru zapojili I házenkáři extraligového Zubří. Los jim přiřknul v třetím kole druholigový Juliánov. Zubřané po blamáži ve Zlíně nechtěli nic ponechat náhodě a do Brna odjeli v plné sestavě. Souboj těchto dvou týmů byl zajímavý i pro trojici hráčů Juliánova Pavlíčka, Petruželu a Muškáta, kteří dříve působili právě v Zubří. Valaši si především chtěli spravit chuť před důležitým sobotním utkáním s Plzní. Od začátku utkání nastoupil v zuberské bráně opět Tomáš Janků, který zaskakuje za zraněnou brankářskou jedničku Orsága. Zuberské áčko nechtělo nic nechat náhodě a od začátku zápasu se ujalo vedení.

„Začátek zápasu patřil nám, zdálo se mi, že hráči domácích byli z extraligového soupeře dost nervózní“ poznamenal vedoucí mužstva, Michal Balhárek. „Ovšem to co jsme si před zápasem řekli, hlavně zlepšit obrannou činnost se nám moc nedařilo,“dodal. Zubřané vedli v poločase již o deset branek 21:11. V druhém poločase z hráčů Juliánova spadla nervozita a hra se vyrovnala.

Hostující trenér Celic dal příležitost i hráčům z lavičky, kteří v extralize dosud nedostávali tolik příležitostí např. Randýsek nebo Šustáček. V brance hostů podal opět velmi solidní výkon brankář Janků, v obraně pak vyniknul Marek Třeštík. Střelecky se nejvíce prosadil právě šestigólový Šustáček s Mičkalem a pětigólový Václav se Zahradníčkem. Podle vedoucího mužstva Michala Balhárka musí však tým Zubří podat v sobotu proti Plzni mnohem lepší výkon, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.

Sokol Juliánov – HC Gumárny Zubří 25:37 (11:21)

Sestava a branky Zubří: Pšenica, Orság, Douda 1, Přikryl 2, Trifunovič, Horut 3, Třeštík 2, Randýsek 2, Šustáček 6, Bechný 1, Václav 5, Zahradníček 5, Hub 4, Mičkal 6. Nejvíce branek Juliánov: Pešák 6, Muškát 5, Petružela 3, Pavlíček 3. Vyloučení: 0:2 Diváků: 110 Rozhodčí: Smékal, Steiger

Autor: Jakub Šimurda