Zubří poprvé v nadstavbě padlo doma a přišlo o šanci na medaili

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří v nedělním utkání 8. kola nadstavbové části o titul vůbec poprvé v nadstavbě prohráli na domácím hřišti a přišli tak o naději na medaili. Zubřané vedli nad Lovosicemi v průběhu utkání už o čtyři branky, ale nakonec jim vítězství a tím i šance na cenný kov proklouzly mezi prsty.

ZUBŘÍ – LOVOSICE 23:26 (13:11)

Lovosice, kterým stejně jako Zubří ještě šlo o medaili, přijely do Lovosic i s nemocným kanonýrem Motlem, který svému týmu hodně pomohl. Většinu zápasu však měli pod kontrolou házenkáři Zubří. Od prvních minut byli mírně popředu a do kabin šli s dvoubrankovým vedením. „Oběma týmům šlo o hodně, první půle byla z naší strany celkem solidní, závěr nám vyšel a měli jsme do kabin náskok,“ hodnotil prvních třicet minut trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

I po přestávce byli stále ve vedení domácí házenkáři, kteří tak stále živili naději na některou z medailí. Po pěti minutách dokonce vedli Valaši největším náskokem v zápase (15:11). Jenže vedení Zubří vydrželo jen do 45. minuty, kdy převzali iniciativu hráči Lovosic a byli to naopak právě oni, kdo úplně otočil zápas. Osm minut před koncem to bylo 22:18 pro Lovosice. Domácí se ještě skvěle zmobilizovali a na začátku 58. minuty srovnali na 23:23. jenže pak se nechali vyloučit a zkušení hosté zápas dotáhli do vítězného konce. Tím si udchovali naději na medaili, zatímco pro Zubří tato šance definitivně pohasla.

„Druhého poločasu je pro nás velká škoda. Lovosice jsou velmi zkušený tým, který čekal na naši chybu a vyplatilo se mu to. Za našeho vedení o čtyři góly jsme asi polevili v koncentraci, nedali jsme šance a zápas nám utekl,“ pravil po utkání zklamaně kouč Zubří Mičola. Podle něj ale právě takovéto zápasy dají četným mladíkům v jeho týmu velké zkušenosti.

„Bylo to právě hlavně o těch vůdcích. Hosté se v závěru mohli opřít o Berku, Motla, přidal se k nim mladý Jonáš a hostům obrat vyšel dokonale. Ztratili jsme naději na medaili, ale i tak to jsou pro naše kluky velké zkušenosti k nezaplacení,“ dodal Jiří Mičola.

Nejlepší střelci: Horut 5, Václav 4 – Jonáš 9, Motl 7.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2.
Vyloučení: 2:2.