Zubří podruhé v nadstavbě padlo a řeší spoustu zdravotních problémů

Lovosice, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří ve třetím kole nadstavby o titul těsně prohráli na palubovce Lovosic. Valaši byli po celý zápas ve hře o body a mohli na vázat na předchozí domácí vítězství s Duklou, ale nakonec v závěru těsně padli. V dalším pokračování desetikolové nadstavby přivítá Zubří v sobotu od 18 hodin Plzeň.

LOVOSICE – ZUBŘÍ 27:25 (14:10)

Zubřané odjeli do Lovosic i s obranářem Pernicou, jehož uvolnil prvoligový Zlín, z marodky se vrátil Aspridis, který ale odehrál jen pět minut, než si pochroumal kotník. Valachům stále chyběli Večeřa s Randýskem, ke kterým se přidal Horut, jenž utrpěl v zápase s Duklou otřes mozku. Celý první poločas to byla naprosto vyrovnaná bitva, žádný z týmů si nevytvořil výraznější náskok. Až těsně před pauzou přišly černé chvilky pro Zubří. Rozhodčí pískli při jedné situaci sedmičku i faul, domácí sedmimetrový hod proměnili a v následné přesilovce přidali další dva góly a domácí tak šli do kabin se solidním čtyřbrankovým náskokem.

„Sice jsme většinu času první půle dotahovali, ale stále to bylo těsné. Pokazil nám to až ten závěr. V oslabení jsme dostali dva góly, pak po naší tyčce dali domácí další gól z Rychlého brejku a hne jsme měli poločasovou čtyřgólovou ztrátu,“ okomentoval prvních třicet minut trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

IMG_6402

Po změně stran se Zubřané jali stahovat náskok domácího favorita a dařilo se jim to velmi dobře. Po čtvrthodině hry už to bylo jen o jednu branku (18:17). Jenže na remízu či případné překlopení skóre už to Zubřanům nevyšlo. Sice byli až do konce zápasu stále na dostřel, ale to prostě proti Lovosicím nestačilo. „Mohli jsme v jeden moment i srovnat, ale jasný náskok z volné ruky jsme nedali. Naopak hned jsme inkasovali z brejku, pak jsme navíc neproměnili sedmičku. Domácí znovu odskočili na tři, čtyři góly a my už jsme to v závěru nedohnali,“ podotkl k těsně prohranému duelu trenér Gumáren. Podle něj rozhodla především špatná produktivita. „Nedávali jsme jasné šance v důležitých momentech, navíc nám chyběl větší pohyb bez míče, bylo to často hodne pasivní,“ vypočítal Mičola důvody porážky.

Přestože Valaši nedovezli z dlouhého výjezdu body, našel kouč na výkonu svých svěřenců i pozitivní stránky. „Bylo to o hodně lepší, než v předchozím venkovním utkání v Jičíně,“ připomněl kouč desetigólovou porážku z prvního kola nadstavby. Podle něj navíc měly Lovosice doma skoro nůž na krku. „Lovosice v prvním kole remízovaly doma s Plzní, pak prohrály v Jičíně, přeci jen je to celek s velkými ambicemi a šlo jim doma o hodně. I to stálo proti nám,“ konstatoval trenér úřadujícím mistrů.

Černou kaňkou zápasu je, že v Lovosicích se ještě více prohloubily už tak dost velké zdravotní trable Zubřanů. Kromě rychlého odstoupení Aspridise, kterého hned po pěti minutách zastavil v rozletu pochroumaný kotník, se přidali i zranění Dědka, který si v jednom ze soubojů obnovil naštípnutý nos z utkání s Duklou.

Zubří: Orság, Koleček – Václav 6, Hanták 5, Bechný 5/2, Šustáček 3/1, Trifunovič 2, Mičkal 2, Dědek 2, Šlachta, Douda, Válek, Pernica, Aspridis. Nejvíce branek Lovosic: Jonáš 9/3, Motl 4, Sýkora 4.

Rozhodčí: Hájek, Macho.

Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3.

Vyloučení: 5:5.

zdroj: valassky.denik