Zubří po katastrofálním úvodu prohrálo na Dukle

Praha, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří prohráli v utkání 11. kola extraligy na palubovce Dukly Praha o šest branek. Na vině byl především katastrofální vstup Zubřanů do utkání, který byl dost možná nejhorší v mužských soutěžích v klubové historii. Úřadující mistři totiž dali na Dukle první gól až v 17. minutě za hrozivého stavu 0:10.

DUKLA PRAHA – ZUBŘÍ 28:22 (15:5)

pasu na Dukle budou chtít házenkáři Zubří co nejrychleji zapomenout. Souboj dvou týmů, které obsadily v uplynulém ročníku extraligy první a druhé místo, se totiž rozhodl neskutečně brzy. Po prvních patnácti minutách vedli Pražané 10:0 (!) a Zubřané dali svoji první branku až v 17. minutě, kdy se trefil kapitán Bechný.

Za celou první půli pak dali Valaši pouhých pět branek. Hosté se neuvěřitelně trápili se svým zakončením, navíc jim do něj výrazně promlouval domácí gólman Petržala. „Náš hlavní problémy byly právě neproměněné šance. Dokonce bych ani neřekl, že nám začátek nějak utekl nebo jsme zaspali. Už v páté minutě to sice bylo 5:0 pro Duklu, ale my jsme do té doby nedali tři jasné náskoky z brankoviště, další dvě střely nedaly spojky a naopak domácí dali čtyři z prvních pěti svých branek z rychlých brejků.

Za této situace hráči znervózněli a naopak domácí se tím hodně uklidnili. Navíc k tomu všemu ještě famózně zachytal domácí gólman Petržala a my se s ním trápili vlastně celý první poločas,“ hodnotil jeden z nejhorších prvních poločasů Zubří posledních let trenér Gumáren Jiří Mičola.

Po změně stran se Zubřané ještě dokázali částečně vrátit do zápasu, ale na nějaké větší zdramatizování už to nestačilo. Náskok Dukly byl natolik komfortní, že o vítězi bylo rozhodnuto dávno před vypršením šedesáti minut.

„Kluci to ve druhé vůbec nevypustili. Bojovali až do konce. Dařilo se nám stahovat velký náskok soupeře a dvě minuty před koncem jsme se dostali na čtyřbrankový rozdíl. Jenže pak jsme udělali dvě zbytečné technické chyby a domácím jsme darovali dva góly a tím i klidnou koncovku,“ posteskl si trenér Mičola.

Zápas dvou velkých rivalů byl tedy rozhodnut už v první půli.

„Tam jsme si to prohráli úplně sami. Jen za první poločas jsme nedali devět jasných náskoků, domácí nás hodně trestali brejky, kterých proměnili sedm. Těch inkasovaných patnáct gólů za poločas není zase taková tragédie či něco neobvyklého, ale pět vstřelených gólů to je hodně slabé,“ konstatoval Jiří Mičola jenž musel dlouho vzpomínat, jestli zažil někdy podobný kolaps v úvodu zápasu.

„Osobně něco podobného v mužské kategorii nepamatuji ani jako hráč ani jako trenér“ kroutil nevěřícně hlavou kouč Gumáren.

Zubří: Orság, Koleček – Jurka 7/1, Vyjídák 3, Dědek 2, Randýsek 2, Šlachta 2, Šustáček 2/1, Třeštík 2, Bechný 1, Václav 1, Aspiridis, Horut, Večeřa.

Nejvíce branek Dukly: Konšel 5, Šůstek 5, Kastner 5, Šik 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/2. Vyloučení: 6:4. Diváci: 170.

Další výsledky: Karviná – Jičín 23:29, Brno – Hranice 25:26, Přerov – Frýdek-Místek 27:27,