Zubří po devíti letech prohrálo s Frýdkem-Místkem

Zubří – Černou neděli prožili házenkáři Gumáren Zubří. Valaši totiž poprvé od listopadu 2004 prohráli s Frýdkem-Místkem, když v nedělním utkání 3. kola extraligy po zpackaném druhém poločase prohráli na palubovce soupeře o jednu branku.V nabitém programu nejvyšší soutěže pokračují Zubřané středečním domácím zápasem s Brnem (18).

FRÝDEK-MÍSTEK – ZUBŘÍ 26:25 (10:13)

V prvním poločase vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by favorizované Zubří mělo mít ve Frýdku-Místku problémy. Valaši si po většinu první půle udržovali dvou až tříbrankový náskok a do kabin šli s vedením 13:10. Jenže do druhého poločasu jako by nastoupilo jiné hostující družstvo. Zubřané namísto aby hned zkraje druhé půle ještě výrazněji odskočili a rozhodli, začali ztrácet půdu pod nohama. Kritické okamžiky, které stály Zubří zápas, přišly mezi 40. a 52. minutou, kdy dali Valaši pouhý jediný gól a na ukazateli skóre svítilo osm minut před koncem 23:20 pro domácí. Právě tento moment viděl srbský trenér ve službách Zubří jako rozhodující.

IMG_9642

„Při našem vedení o tři branky ´jsme nedali jasný trhák, kterým jsme mohli jít do čtyřbrankového vedení. Namísto toho jsme pak začali hrát pasivně a domácí úplně přebrali otěže utkání,“ vypíchl klíčový moment utkání trenér Gumáren Miroslav Ćelić. Jeho svěřenci se z těžkého knockoutu už nevzpamatovali, Frýdek si držel až do konce dvoubrankové vedení, které korigoval na konečnou jednobrankovou porážku Trifunovič gólem v poslední minutě. Házenkáři Gumáren tak po dlouhých devíti letech prohráli se svým nedalekým soupeřem. Naposledy se to stalo v listopadu 2004. Porážka je o to horší, že přišla po solidním prvním poločase.

„Všechno jsme si pokazili sami ve druhé půli, kdy přišla až nepochopitelná změna k horšímu. Byla tam nekoncentrace, špatná obrana, ve které přestal fungovat středový blok a taky Frýdku zahrály výborně spojky – Petrovský, Kichner i Dyba,“ shrnul důvody nečekané porážky zuberský vedoucí týmu Michal Balhárek.

Zubří: Orság, Janků – Mičkal 6, Trifunovič 5, Václav 5, Zahradníček 3, Bechný 3,Douda 1, Horut 1, Třeštík 1, Šustáček, Randýsek, Přikryl. Nejvíce b ranek FM: Petrovský 7, Kichner 6/4, Dyba 4, Kalous 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/0 Vyloučení: 1–2. Diváci: 460.

Autor: Marek Havran