Zubří plní nadstavbový plán. Doma vítězí

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří ve 4. kole nadstavby o titul porazili na domácí palubovce Plzeň o šest branek. Valaši tak vyhráli i druhé domácí utkání nadstavbové části a posunuli se ze šestého místa až na čtvrté. Nyní přijde na řadu řádně nabitý program se dměma vloženými středečními svátečními koly, už pozítří je na programu dopolední utkání na palubovce sousedních Hranic.

ZUBŘÍ – PLZEŇ 34:28 (15:14)

Domácí nastoupili bez obranáře Pernici, k dispozici nebyli ani Poloz, Aspridis, Večeřa a Hanták. V souboji do té doby dvou posledních celků tabulky však téměř po celý zápas vedli domácí. Valaši lépe začali a už během první půle si vybudovali až pětibrankový náskok. Ten sice Západočeši do přestávky skoro vymazali, ale stále byli ve vedení domácí.

„Na konci poločasu jsme měli trochu horší úsek, nebyli jsme dostatečně důrazní a soupeř toho hned využil. Jinak ale byla první půle z naší strany dobrá,“ hodnotil prvních třicet minut hry trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Také po změně stran to byli opět domácí, kteří byli stále v mírném vedení. Klíčových bylo úvodních deset minut druhé půle, ve kterých Zubřané odskočili na pětibrankové vedení, které si zhruba udržovali až do konce zápasu. Valaši tak i ve druhém domácím utkání nadstavby naplno bodovali. „Jsme rádi, že jsme se udrželi našeho plánu a vyhráváme doma. Stále platí, že pokud toto udržíme a něco se podaří přidat zvenku, můžeme být velmi blízko medaili,“ pochvaloval si po splněném úkolu kouč Mičola. Trenér Zubří měl velkou radost z toho, že těžký zápas zvládli i mladíci, kteří dostali šanci namísto chybějících hráčů.

„Měli jsme velké problémy se sestavou, šanci tak museli dostat mladí a chytili se jí skvěle. Výborný zápas zahrál na pravím křídle Douda, který dal i pět branek, dobře zahrál i Přikryl z béčka. Všichni zaslouží pochvalu, odvedli svoji práci dobře a výsledek je odměnou pro celý tým,“ pochválil svoje svěřence Jiří Mičola. Nyní startují v extraligové nadstavbě nabité dva týdny, ve kterých se k obvyklým víkendovým termínům přidají i dvě vložené středeční sváteční kola.

„Mohlo by to být klíčové období pro všechny týmy. Ukáže se, kdo jak na to je, zápasy půjdou rychle po sobě a pro všechny to bude hodně náročné,“ říká Jiří Mičola. Zubřané jako první zajíždějí ve středu dopoledne (od 10.30 hodin) na palubovku nedalekých sousedních Hranic.

Zubří: Orság, Koleček – Trifunovič 9, Václav 6, Bechný 5, Douda 5, Mičkal 4/2, Šlachta 2, Randýsek 1, Šustáček 1, Dědek 1, Hub, Horut, Přikryl. Nejvíce branek Plzně: Vinkelhöfer 9/2, Petrovský 6, Kust 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 0:1. Diváci: 800.

zdroj: valassky.denik