Zubří oplatilo porážku Kremsu Pavla Hrachovce, porazilo také Linz

Zubří – Další výživnou porci přípravných zápasů za sebou zdárně mají extraligoví házenkáři Gumáren Zubří, kteří se poprvé před novou sezonou ukázali svým fanouškům.Valaši, kteří již jsou měsíc v plné přípravě, o uplynulém víkendu na domácí palubovce vyzvali k odvetám své rakouské soupeře UHK Krems a Linz AG, se kterými se utkali před týdnem na jejich půdě. A svěřenci srbského trenéra Miroslava Ćeliće si vedli velmi dobře, ze tří těžkých zápasů si připsali dvě vítězství.

Házenkáři Zubří stejně jako v Rakousku hráli i doma dvakrát s Linzem a jednou s týmem trenéra Pavla Hrachovce UHK Krems. A oproti duelům před týdnem měli bilanci lepší. S Linzem stejně jako v Rakousku jednou vyhráli a jednou prohráli. Pozitivní změna přišla v zápase s UHK Krems, který tentokrát Valaši dokázali po velkém boji porazit o dvě branky. „To je pro náš tým určitě cenný výsledek. UHK Krems patří ke špičce rakouské nejvyšší soutěže a každá výhra s takovým týmem má svou cenu. Obecně to byly opět velmi kvalitní a přínosné zápasy,“ ohlédl se zuberský vedoucí týmu Michal Balhárek za nabitým víkendem, ve kterém Zubřané stejně jako před týdnem stihli zhruba za 24 hodin tři těžké zápasy. „A to ještě někteří hráči z áčka, jako například Petr Šlachta nebo Michal Václav hráli i sobotní úvodní vítězný zápas naší juniorky proti juniorce Kremsu,“ podotkl Balhárek.

zubri_jicin_20130202_0011

Další přípravný zápas je na řadě ve středu v podvečer, kdy Zubří doma od 18 hodin hostí slovenskou Považskou Bystrici, v sobotu pak jedou Valaši do sousední Kopřivnice.

Výsledky přípravy: sobota: Zubří jun. – Krems jun. 42:27, Zubří – Krems 28:26, Zubří – Linz 25:29. Neděle: Zubří – Linz 32:28.

zdroj: valassky.denik