Zubří naložilo Frýdku-Místku na cestu patnáct branek

Zubří – Očekávané vítězství si v utkání s Frýdkem-Místkem připsali házenkáři Gumáren Zubří. V sobotním duelu 6. kola TipGames extraligy úřadující mistři od prvních minut nenechali nikoho na pochybách, kdo bude tentokrát brát body a zvítězili jasně o patnáct branek. Po pěti odehraných zápasech jsou Zubřané s bilancí tří výher a dvou porážek na šesté příčce.

V dalším kole zajíždějí Valaši do Plzně, kde je nadcházející neděli dopoledne čeká televizní zápas.

ZUBŘÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 34:19 (17:7)

Po předchozím výbuchu a vysoké devítibrankové porážce v Jičíně měli házenkáři Zubří jediný cíl – zvítězit a vrátit se na pozitivní vlnu. Od začátku to bylo na palubovce vidět. Domácí soupeře, který ještě v nové sezoně nebodoval, nepodcenili a hladově se na soupeře vrhli. Výsledkem bylo desetibrankové vedení už v poločase.

„Začátek a vlastně i celý první poločas se nám povedl. To bylo pro vývoj zápasu dost důležité. Po vysoké porážce v Jičíně jsme si pár věcí důrazně vyříkali a kluci se podle toho tentokrát zařídili a bylo to po všech stránkách lepší. Už v půli jsme měli dost jasný náskok a nemuseli jsme se strachovat o výsledek,“ pochvaloval si povedený první poločas trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Po změně stran už to v podstatě bylo jen o výši konečného skóre. Domácí si cestu za vítězstvím nezkomplikovali a v poklidu to dotáhli do patnáctibrankového vítězství.

„V některých momentech, když už jsme vedli o deset a více branek, jsme sice trochu ztráceli koncentraci, ale po oddechovém čase jsme se zase rychle vrátili na dobrou vlnu. Celkově jsem se zápasem určitě spokojený. Z minulého zápasu jsme se poučili, a to je hlavní,“ bilancoval spokojeně kouč vítězů Mičola. Slova chvály našel pro všechny svoje svěřence.

„Kluci si v zápase zahráli všichni a splnili přesně to, co jsme si předsevzali. Oproti minulému zápasu byli nově v sestavě Šlachta s Horutem a s oběma jsem byl spokojený. Je dobře, že máme trochu širší kádr a můžeme toho využívat,“ doplnil Mičola.

Zubří: Orság, Koleček – Jurka 8/3, Mičkal 6, Horut 3, Randýsek 3, Večeřa 3, Václav 3, Dědek 3, Bechný 2, Šlachta 1, Třeštík 1, Šustáček 1, Aspridis.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Vacula 7, Kalous 3, Strack 3. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Pondělka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 7:7. Diváci: 700.

Další výsledky: Dukla Praha – Karviná 27:20, Hranice – Jičín 27:26, Kopřivnice – Přerov 34:29.

zdroj:valassky.denik