Zubří jede do Frýdku pro body, pamatuje si však prohry z přípravy

Zubří – Potvrdit roli favorita a pokud možno pro všechny body zajíždějí k nedělnímu utkání 3. kole extraligy do Frýdku-Místku házenkáři Gumáren Zubří (hraje se od 17 hodin). Pro Valachy to však nebude zase tak lehký úkol, protože v přípravě se jim na tohoto soupeře vůbec nedařilo.

Zatímco Frýdek-Místek v nové sezoně extraligy dvakrát prohrál (doma s Hranicemi a v Přerově), Zubří po si po porážce na Dukle spravilo chuť ve druhém kole, ve kterém doma porazilo Karvinou(28:27). I přes výhru to ovšem nebylo ze strany Zubří úplně podle představ. „Stále hledáme optimální sestavu a bohužel ještě stále děláme spoustu chyb. Máme do dalších zápasů na čem pracovat,“ uvědomoval si po vítězném zápase s Karvinou trenér Miroslav Ćelić. Srbský kouč ve službách Zubří zároveň vyjádřil přesvědčení, že právě těsná a šťastná výhra může týmu velmi pomoci.

zubri_karvina_4430

„Věřím, že ten psychický tlak, který byl na startu extraligy cítit, jsme již překonali a v dalších zápasech se nám bude lépe dýchat,“ pronesl Ćelić.  Podobného názoru je i gólmanská jednička Zubřanů Petr Orság. „S Karvinou jsme vyhráli s velkým štěstím. Udělali jsme strašně moc technických chyb, obrana taky ještě nebyla zdaleka ideální, na tom musíme hodně zapracovat. Ve Frýdku by to nemuselo stačit,“ upozorňuje brankář Gumáren na nebezpečného soupeře a ví, o čem mluví. V nedávných přípravných zápasech těsně před startem extraligy se totiž zuberskému favoritovi na nedalekého soupeře moc nedařilo.

„Dvakrát jsme s nimi prohráli, to si pamatujeme, takže si musíme dát velký pozor,“ varuje Petr Orság, ale zároveň si nepřipouští nic jiného, než dva body. „Mají dobrý tým, nebude to nic jednoduchého, ale my tam jedeme vyhrát,“ dodal Petr Orság.

autor: Marek Havran