Omlazená sestava reprezentace trénovala v Zubří

Zubří – Česká házenkářská reprezentace mužů má za sebou přípravné soustředění v Zubří. Po dlouhé koronavirové pauze se jednalo o její první setkání, avšak ne v zcela kompletní sestavě. Tým se musel obejít zejména bez hráčů působících v Německu, kteří se kempu na Valašsku zúčastnit nemohli. Trenéři však neváhali a doplnili družstvo novými perspektivními talenty. „Měli jsme v Zubří spoustu mladých kluků, které jsme se snažili zapojit do systému, aby pochopili, co po nich budeme chtít. Byli jsme moc spokojení s tím, jak hráči pracovali,“ zhodnotil uplynulé dny jeden z trenérů Daniel Kubeš. Také druhý kouč Jan Filip byl s výkonem sestavy spokojený. „Po dlouhé pauze jsme nevěděli, jak na tom kluci fyzicky budou, ale po prvním tréninku jsme viděli, že je to dobré. Proto jsme se potom již normálně zaměřovali na obranu i útok a měli možnost pracovat na detailech, které bylo potřeba zlepšit,“ řekl.

Mezi hráči byl také bývalý zuberský střelec Matěj Klíma. I přesto, že je jedním z mladších členů týmu, v reprezentaci není žádným nováčkem. Ani pro něj však nebyl návrat na hřiště jednoduchý. „Bylo to náročné. Já jsem sice s týmem v Praze začal trénovat již tři týdny zpátky, ale házenou v hale jsme hráli asi jen dvakrát. Jsem rád, že jsme si tady s kluky pořádně zatrénovali a posunuli se zase o kousek dál,“ uvedl.

Nebylo to poprvé, co národní tým poctil Zubří svou návštěvou. Naposledy tam v prosinci odehrál přátelské utkání se slovenskou reprezentací. „V Zubří se cítíme dobře, je tam výborné zázemí a všichni se o nás perfektně starají. Jezdíme tam rádi,“ prozradil Kubeš. Vedení zuberského klubu zprostředkovalo hostům ubytování, stravu, dopravu a také poskytlo prostory k tréninku. „V současné době, kdy se nekonají žádná soutěžní utkání, nebyl problém přesunout veškeré tréninky domácích družstev na venkovní sportoviště. Tím pádem jsme byli připraveni maximálně vyjít vstříc požadavkům reprezentace,“ uvedl manažer HC ROBE Zubří Michal Balhárek.

Jen tak si ale zuberští organizátoři neoddychnou. Hned 16. června zavítá na Valašsko také ženská národní házenkářská reprezentace, aby zde necelý týden trénovala.

Autor: Kamila Krupová

Foto: KK a Český svaz házené