Zubří i s žolíkem Hantákem po dramatu udolalo Duklu

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří ve středečním utkání 2. kola extraligové nadstavby o titul vyválčili vítězství nad Duklou Praha a bodově se tak na ni dotáhli. Úřadující mistři tak nejlepším možným způsobem dali zapomenout na selhání z prvního kola, ve kterém prohráli v Jičíně o deset branek. V dalším pokračování desetikolové nadstavbové části zajíždějí Zubřané v sobotu do Lovosic.

ZUBŘÍ – DUKLA 26:25 (14:9)

Domácímu týmu v souboji s odvěkým rivalem sice chybělo několik zraněných hráčů (Randýsek, Večeřa, Aspridis), ale na druhou stranu se zase v dresu Zubří objevila dvojice borců, se kterou se moc nepočítalo. Jednak nastoupil Pernica, jehož hostování ze Zlína se řeší vždy pro konkrétní zápas a nikdy to není nic jistého, ale hlavně se naprosto překvapivě objevil v sestavě Valachů také jeden zajímavý žolík – Jozef Hanták, člen loňského mistrovského kádru, který začal sezonu v Polsku a po dlouhé léčbě zranění se vrátil zpět na palubovky právě v dresu Gumáren.

Zubřané začali před naplněnou halou skvěle a po celý první poločas zápasu jasně šéfovali, když střeleckou taktovku drželi především spojky Trifunovič s Václavem. Do kabin šli nakonec domácí s pětibrankovým vedením.

zubri_plzen_20130216_7538

„Po zápase s Jičínem jsem hráčům řekl, že pro nás nadstavba začíná právě teď s Duklou. V první půli kluci hráli výborně, dodržovali přesně to, co jme si řekli a měli jsme zasloužený náskok,“ pochvaloval si prvních třicet minut trenér Zubří Jiří Mičola.

Po změně stran to chvíli vypadalo, že to bude skoro exhibice, domácí už vedli ve 45. minutě o sedm branek (19:12). Jenže soupeř se nevzdal, nasadil osobní bránění na zuberského Dědka a začaly se dít věci. Dukla postupně úplně zlikvidovala náskok Zubří a dvě minuty před koncem dokonce srovnala.

Pak ovšem Václav s Trifunovičem vždy posunuli Zubří o jednu branku napřed a právě na poslední branku zápasu z ruky Trifunoviče už Dukla i přes power play a nasazení sedmého hráče do pole nestihla odpovědět. Valaši tak vyválčili důležité body, ale po závěrečném hvizdu si všichni v Zubří pořádně oddechli.

„Když jsme sedmibrankový náskok ztratili a bylo to o dva, tři góly, hned to bylo na hráčích poznat. Ještě to pak bylo pořádné drama. Při osobce na Dědka to ostatní hráči na hřišti moc nezvládli. Tam se zápas hodně zkomplikoval. V závěru jsme vyhráli se štěstím,“ ulevil si trenér Zubří Jiří Mičola.

V táboře Dukly po velké stíhací jízdě, která však neměla šťastný konec, převládalo zklamání. „Domácí vstoupili do utkání výborně a zaslouženě si vybudovali výrazné vedení. Když už jsme se dotáhli na remízu, tak jsme to mohli i urvat, ale nepodařilo se. Když jsme to stáhli na tři branky, domácí se začali bát o výsledek a to byla naše šance. Bohužel jsme to nedotáhli. Naše představy o zápase byly jiné, ale musíme být realisté, za prvních 45 minut jsme si vyhrát nezasloužili,“ konstatoval trenér Dukly Pavel Pauza.

Zubří: Orság, Koleček – Trifunovič 8, Václav 5, Dědek 3, Hanták 3, Bechný 3, Šustáček 3/2, Douda 1, Šlachta, Horut, Pernica, Mičkal, Poloz.

Nejvíce branek Dukly: Šik 4, Piskač 4, Lehocký 4.

Rozhodčí: Hanák, Novák.
Vyloučení: 1:2.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 0.