Zubří i podruhé v nadstavbě uspělo

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří vyhráli i druhé utkání nadstavbové části extraligy o 7. – 12. místo. V sobotním duelu Valaši díky lepšímu závěru zvítězili ve vyrovnaném duelu na půdě poslední Kopřivnice. V dalším kole přivítají Zubřané v sobotu od 18 hodin Přerov.

KOPŘIVNICE – ZUBŘÍ 28:31 (14:14)

První poločas byl naprosto vyrovnaný a týmy se hned několikrát vystřídaly ve vedení. Do šaten se nakonec šlo za stavu 14:14. Kouč hostí Jiří Kekrt příliš spokojený ještě nebyl. „Na zápase bylo po celou dobu vidět, že oběma týmům jde o hodně.

Domácím vlastně šlo o holý život, nám zase o to dostat se do sféry klidu a hrát si ve zbytku sezony relativně v klidu. Z toho také pramenilo naše množství chyb, které jsme hlavně v prvním poločase vyrobili. Kdybychom ty chyby omezili, mohli jsme už po první půli mít solidní vedení,“ konstatoval trenér Zubří Jiří Kekrt.

Ani po změně stran se žádné z družstev neutrhlo k výraznějšímu vedení. To se podařilo až Zubřanům, kteří měli pět minut před koncem k dobru tři branky a dokázali to dovést do vítězného konce.

„V závěru jsme možná měli i více sil, každopádně jsem rád, že jsme to v Kopřivnici zvládli a máme další vítězství v nadstavbě,“ oddechl si po závěrečném hvizdu trenér vítězů Kekrt. Ten byl hlavně rád, že po dramatické výhře v minulém kole se Zlínem jeho tým zvládl další těžkou zkoušku.

„V posledních zápasech senám daří zvládat koncovky vyrovnaných zápasů, a to je pro naše mladé družstvo velmi dobře. V tomto vidím určitý posun dopředu a na tom musíme nadále pracovat. Vidím na mužstvu, že sebevědomí mu postupně stoupá a daří se nám odstraňovat chyby, které v minulosti mohly za to, že se vyrovnané zápasy prohrávaly,“ doplnil Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Jaků – Trifunovič 9, Šlachta 5/5, Václav 4, Mičkal 4, Zahradníček 3, Šustáček 2, Bechný 2, Kašpárek 1, Třeštík 1, Horut, Přikryl.

Nejvíce branek Kopřivnice: Střelec 5, Meca 5, Hojník 5/4, Bajgar 4, Reček 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/ 5. Vyloučení: 1:5. Diváci: 200.