Deník: Zubří dostalo v Karviné facku, teď se musí připravit na mistra

Zubří – Pořádnou facku dostali házenkáři Gumáren Zubří v utkání druhého kola extraligy, ve kterém včera dopoledne prohráli na palubovce Karviné o šest branek. Přestože Valaši vedli v průběhu utkání až o pět branek, nakonec ještě vysoko prohráli. V dalším kole navíc Zubřané přivítají nadcházející sobotu mistrovskou Plzeň.

KARVINÁ – HC Gumárny ZUBŘÍ 33:27 (15:14)

kravina

Hosté, kterým stejně jako v prvním kole chyběl bombarďák Řezníček, začali na palubovce odvěkého rivala v Karviné výtečně. Dařilo se jim, na co sáhli a rychle si vybudovali až šestibrankový náskok.

Domácí kouč tak musel reagovat oddechovým časem. „Na začátku utkání byli naši hráči zřejmě přemotivovaní, protože nechtěli podruhé za sebou prohrát. Z toho pramenily chyby a soupeř vedl,“ glosoval na svazovém webu špatný začátek svého týmu trenér Karviné Marek Michalisko. Po čtvrthodině hry se ovšem domácí celek probral z kómatu a začal stahovat a až pětibrankové vedení Zubří se začalo vytrácet jako pára nad hrncem. Nakonec ještě dokonce Karviná stihla z té mizérie urvat i poločasové vedení, které jim pár vteřin před sirénou zajistil Hainisch.

Hned na startu druhého poločasu Zubří ještě vyrovnalo, ale jak se později ukázalo, bylo to naposledy v zápase, který jim začal utíkat mezi prsty. Domácí rychle odskočili na tři, čtyři góly a v jednu chvíli už to dokonce bylo až o devět branek. Hosté nezastavili baníkovský uragán ani oddechovými časy, na jakýkoliv pokus udělat ještě něco se zápasem navíc bylo stále méně času. Nakonec Zubřané v samém závěru korigovali na šestibrankový rozdíl, který opticky ještě jakž takž ujde. Ale … vykládejte zuberskému fanouškovi, který si musel loni „užívat“ skupinu o udržení, že prohra v Karviné o šest je vlastně ještě milosrdná …

Po závěrečném hvizdu tak bylo na hostující straně samozřejmě rozladění. „Bylo vidět, že když jednomu z týmů fungovali brankáři, hned se skóre měnilo v jeho prospěch. Nás brankáři podrželi v prvním poločase, proto jsme si vypracovali náskok. Ve druhém to bylo opačně a k tomu se přidalo naše neuvěřitelné množství neproměněných šancí. Utkání nakonec zaslouženě skončilo výhrou domácích,“ uznal sportovně kouč Gumáren Jiří Kekrt. Naopak spokojenost zaslouženě panovala v domácí kabině. „Důležité pro zápas bylo, že nám výborně zachytali oba brankáři Žingor a Schams, čímž jsme se dostali do laufu, kdežto Zubří padalo dolů,“ podotkl kouč vítězů Michalisko.

Branky: Veřmiřovský 9/2, Chudoba 9/1, Hanisch 5, Frančík 4, Užek 3, Mlotek 2, Paululik 1 – Douda, Šustáček, Václav po 4, Kašpárek 3, Přikryl, Reček, Šíra po 2, Bechný, Dědek po 1. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0. Vyloučení 5:9. Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Diváci: 750.

Autor: Marek Havran