Zubří doma sestřelilo lídra, kanonádu režírovali Horut s Jurkou

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří v sobotním utkání 10. kola TipGames extraligy na domácí palubovce porazili Brno o šest branek a sesadili ho tak z čela tabulky. Nyní čeká Zubřany velmi těžká série venkovních utkání, doma se představí až na začátku února.

ZUBŘÍ – KP BRNO 33:27 (16:13)

Zápas úřadujících mistrů s vedoucím celkem extraligy přilákal do Gumárny Zubří arény pěknou návštěvu a přinesl velmi vyrovnaný boj. V první půli se zprvu vedení přelívalo z jedné strany na druhou, pak se ovšem přeci jen více prosazovali domácí. „Do desáté minuty jsme byli ještě mírně pozadu. Pak jsme se zlepšili v obraně, dobré zákroky přidal Orság a my jsme mohli těžit z rychlých brejků. Přebrali jsme vedení a do poločasu jsme si vypracovali mírný náskok,“ shrnul trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola první půli, kterou domácí vyhráli o tři branky.

Po změně stran si Valaši stále udržovali zhruba tříbrankový náskok, ale jeden velký krizový okamžik přeci jen přišel. „Nejtěžší moment zápasu byl, když jsme kolem 40. minuty vedli už jen o gól. V tomto momentu bylo důležité, že se kluci nepoložili a dále si hráli svoji hru. Znovu jsme dokázali odskočit na tři, čtyři branky a tam se podle mě o osudu utkání z velké části rozhodlo. Kluci příkladně zabojovali a nechali v těch chvílích na hřišti všechno,“ chválil svoje svěřence kouč Mičola.

Kromě obvyklého šutéra Jurky, který dal Brnu devět branek, byl střeleckým hrdinou domácího celku Libor Horut, který nasázel deset branek. Kouč Mičola byl samozřejmě s takovým příspěvkem mladé spojky velmi spokojený. „Libor Horut mě svým výkonem hodně potěšil. Povedly se mu první dvě, tři akce a pak už bylo vidět, že si věří a šlo mu to. Takovouto podporu ze spojky bychom určitě potřebovali pokaždé,“ smál se spokojeně Mičola. Zároveň však pochválil i Horutovy kolegy na spojce, kteří nebyli tolik střelecky vidět, ale jejich podíl na úspěchu byl neméně velký. „Velmi dobrý zápas odehráli třeba Dědek s Šustáčkem, kteří pro své spoluhráče připravili spoustu dobrých pozic“ doplnil trenér vítězného celku.

Zubří: Orság, Janků- Horut 10, Jurka 9, Randýsek 3, Bechný 3, Šlachta 2, Mičkal 2, Třeštík 2, Dědek 1, Aspridis 1, Vyjídák, Václav, Šustáček. Nejvíce branek Brna: Hastík 9/3, Mičola 6/2, Hubáček a Zima po 4. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 1/0 – 7/6. Vyloučení: 3:3. Diváci: 800.

Další výsledky: Jičín – Přerov 28:22, Lovosice – Kopřivnice 37:27, Hranice – Karviná 27:30, Frýdek-Místek – Plzeň 26:31.

zdroj: valassky.denik