Zubří chce doma nachytat lídra

Zubří – Další velký házenkářský svátek čeká na fanoušky v Zubří. Hráči Gumáren totiž v zítřejším dopoledním utkání (od 10.30 hodin) před televizními kamerami přivítají v rámci 6. kola nadstavby o titul momentálně vedoucí celek Jičína a budou ho chtít nachytat na hruškách.

zubri_karvina_8128

Pro oba celky bude úvodní duel druhé poloviny desetikolové nadstavby o titul velmi důležitým. Domácí jsou sice zdánlivě až šestí, ale na třetí Lovosice ztrácejí pouhé tři body, Jičín zase šturmuje v honbě za titulem za každým bodem. Historie letošních vzájemných zápasů hovoří jasně: tři zápasy, tři jasné výhry Jičína. Doma Východočeši vyhráli o devět a deset branek, v Zubří také jasně zvítězili. „Venku nám to na Jičín dlouhodobě nejde, navíc letos mají skutečně kvalitní a velmi vyrovnaný kádr. Doma jsme zase na začátku jarní části nebyli ani zdaleka kompletní,“ připomněl Mičola vysokou domácí porážku z únorového utkání (20:28).

I tentokrát, ve čtvrtém vzájemném měření sil v sezoně, bude mírným favoritem Jičín, ale domácí jsou zatím v nadstavbě doma stoprocentní. Porazili jak Duklu Praha, tak i Plzeň. Navíc zrovna Jičínu mají co oplácet „Doma hrajeme lépe než venku, a toho budeme chtít využít, včetně podpory našich fanoušků,“ říká před zápasem kouč Jiří Mičola. V zápase s vedoucím celkem nadstavby bude chybět Zubří nejen zraněný Aspridis, ale stejně jako s Plzní a v Hranicích i Jozef Hanták. Slovenský hráč nastoupil po nevydařeném angažmá v Polsku jako volný hráč ke dvěma povoleným soutěžním zápasům. K dalšímu působení však byla nutná profesionální smlouva, a na té se zatím se Zubřím nedohodl. Otazník visí nad pomocníky ze Zlína Pernicou a Polozem, kteří hrají v sobotu svůj zápas v první lize.

zdroj: valassky.denik