Zubřané v odvetě Evropského poháru věří v zázrak

V sobotu 4. prosince odehrají házenkáři HC ROBE Zubří na domácí palubovce odvetné utkání Evropského poháru proti Talentu Plzeň. V zápase třetího kola mezinárodní soutěže se pokusí o zázrak a budou usilovat o postup do osmifinále.

Čeká je ovšem nelehký úkol, neboť po prvním střetu obou celků, který se odehrál v neděli 28. listopadu, si Plzeň připsala osmibrankový náskok. „Prvních dvacet minut bylo z naší strany velmi povedených, ale pak jsme polevili v obraně a také jsme udělali velké množství technických chyb. Následkem toho začala Plzeň dominovat a my už jsme nedokázali reagovat na stále se zvětšující brankový rozdíl,“ zhodnotil nedělní utkání zuberský střelec Lukáš Mořkovský.

Podobné dojmy má také trenér HC ROBE Zubří Peter Dávid. „Ze začátku jsme jeli podle plánu. Všechno nám fungovalo, dokonce jsme v jednu chvíli vedli 12:9. Pak to ale začalo haprovat. Přestala nám fungovat ofenzíva, následkem toho i obrana, a to zejména proto, že rychlé protiútoky Plzně jsou smrtící. Soupeř tak dostal šanci vyrovnat a skóre nakonec i otočil,“ řekl. Za zlomový bod utkání považuje zranění zuberské spojky Ondřeje Miky. „Při pohybu do obrany, kdy Mika spolu s Mořkovským chtěli zachytit míč, se oba srazili patrně hlavami a Ondra zůstal ležet na zemi. Po ošetření se začal vzpamatovávat, ale do zápasu se již samozřejmě nevrátil. Tím naše hra utrpěla šok, kdy jsme se dostali pod tlak a už jsme nedokázali té střelecké smršti Plzně zabránit,“ dodal Dávid.

A jsou to právě četné zdravotní indispozice, které Zubřanům komplikují přípravu na sobotní utkání. „Kdo do odvety nastoupí je zatím ve hvězdách. Lukáš Hybner má naražené zápěstí, dále jsou zranění také Bohdan Mizera a Tomáš Mičkal a Ondra Mika je po všech vyšetřeních naštěstí v pořádku, ale jestli bude hrát v sobotu, zatím nevíme,“ prozradil Dávid. Valachům tak nezbývá nic jiného než doufat v zázrak. „Já na to věřím. Již několikrát jsem byl svědkem neuvěřitelného obrácení výsledku, například i minulý týden při našem střetnutí s Duklou. Podmínkou ale je, že se tomu štěstí musí jít naproti. Rozhodně se nechceme vzdávat, i když víme, že realita bude těžká,“ uvedl Dávid. Také nejlepší kanonýr nedělního utkání Lukáš Mořkovský je připraven o postup bojovat. „Určitě se s tím chceme poprat a zkusíme, co se dá. Důležité je nastoupit s odhodláním. Pak se možná na naši stranu přikloní i nějaké to štěstí,“ dodal.

Buďte u toho přímo v hale nebo u televize

Sobotní utkání mohou diváci navštívit v zuberské ROBE aréně s ohledem na aktuálně platné podmínky Ministerstva zdravotnictví nebo ho mohou sledovat živě na stanici Sport 2.

VSTUPENKY MŮŽETE ZAKOUPIT ZDE

Autorka: Kamila Krupová