Zubřané uzavřeli sezonu prohrou, v Brně jim vyloučili i asistenta

Brno, Zubří – Těsnou porážkou zakončili utrápenou sezonu házenkáři Gumáren Zubří, kteří v posledním 10. kole nadstavby o záchranu v sobotu padli v Brně. V konečném pořadí ročníku 2013–2014 tak patří Zubřanům devátá příčka.

BRNO – ZUBŘÍ 26:24 (16:12)

„V posledních zápasech se nám opakují stejné chyby. Chvíli jsme nahoře, pak zase nasekáme neuvěřitelné chyby. Tentokrát to v Brně bylo celkem solidní utkání z naší strany, ale měli jsme katastrofálně špatné zakončení. To nám prohrálo zápas,“ litoval kouč Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Zubří bylo v podstatě po celý zápas s Brnem na kontakt, ale přece jen vždy mírně pozadu. Závěr si Brno pohlídalo a Zubřané tedy zakončili utrápenou sezonu porážkou. Kouče Gumáren dvojnásob mrzelo, že jeho tým v Brně nevyhrál.

„V případě výhry jsme mohli vlastně desetikolovou nadstavbu o 7. – 12. místo vyhrát, a tím jsem kluky také před zápasem motivoval. Když jsme nebodovali, skončili jsme druzí,“ dodal Jiří Kekrt. Kuriozitou bylo vyloučení zuberského asistenta Iva Tovaryše, který kromě žluté karty dostal i jeden dvouminutivý trest. „Nerad bych to nějak rozebíral. Přestože Ivoš není nijak přehnaně impulzivní, dostal trest od sudích za nějaké diskuzní věci,“ pousmál se kouč Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Trifunovič 5/2, Douda 4, Kašpárek 3, Šlachta 3, Horut 2, Bechný 2, Václav 2, Přikryl 2, Zahradníček 1, Válek, Šustáček.

Nejvíce branek Brna: Hubáček 9, Hanták 7/3, Dostalík 5.

Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2.

Vyloučení: 4:4.

Diváci: 137.