Zubřané sahali v Jičíně po bodech, v závěru jim ale došly síly

Zubří – Nečekaně blízko bodům byli v Jičíně extraligoví házenkáři Zubří. Bohužel nezvládli koncovku a do závěrečných bojů skupiny o záchranu si stejně jako nováček ze Zlíně ponese 14 bodů.

JIČÍN – HC Gumárny ZUBŘÍ 23:22 (11:10)

Jičín od začátku potvrzoval roli favorita a do poloviny poločasu si udržoval vedení. „Do 18. minuty to byl z naší strany stejný výkon jako naposledy s Kopřivnicí minulý týden,“ posteskl si trenér Zubří Jiří Kekrt.

Pak ovšem Valaši zpřesnili hru, našli recept na soupeřovu obranu a poměr sil se vyrovnal. „Zde to nebylo špatné,“ uznal Kekrt.V závěru měl ovšem větší štěstí Jičín a také díky technickým chybám a vyloučení nejlepšího zuberského střelce Trifunoviče uhájili nejtěsnější vítězství.

„Bohužel ve druhém poločase jsem na hráčích pozoroval, že odcházeli po fyzické stránce. Byli zahlcení a z toho pak pramení naše technické chyby v rozhodujících momentech zápasu. Vše umocnila nedisciplinovanost a vyloučení Trifunoviče. To se v takových zápasech nesmí stávat,“ dodal Jiří Kekrt.

Zubří: Orság, Janků – Šlachta 3, Přikryl 2, Trifunovič 8/1, Horut 2, Válek, Randýsek, Šustáček, Bechný 2, Václav 2, Mičkal 2, Kašpárek 1.

Nejvíce branek Jičína: Kvasnička 6, Král 4/1, Naimann 4, Lepieš 3. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 1:5. ČK: Trufonovič (Zubří). Diváci: 600. (šim, mb)