Zubřané prohráli v Karviné a vypadli z elitní šestky

První utkání po reprezentační pauze házenkáři Gumáren Zubří nezvládli. V sobotním souboji 9. kola extraligy Valaši ve vyrovnaném utkání prohráli v Karviné o dvě branky. Pro Zubří to tak byla čtvrtá prohra v nové sezoně.

KARVINÁ – ZUBŘÍ 29:27 (16:14)

Utkání dvou velkých rivalů, kteří spolu v nedávných letech svedli nespočet bitev o český titul, bylo od začátku velmi vyrovnané. V první půli se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Jednou vedla Karviná 6:4, pak zase přišly čtyři branky Zubřanů v řadě a vedli oni 8:6. „Bylo to otevřené a hodně vyrovnané.

My jsme tam nezvládli jeden úsek, kdy jsme kolem desáté minuty prohráli naši vlastní přesilovku 0:2, a to nám pak chybělo. Domácí v závěru první půle odskočili na dvoubrankový náskok, ale všechno bylo stále otevřené,“ hodnotil první poločas trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Ve druhém poločase přišly rozhodující momenty hned v úvodu. Prvních pět minut to bylo stále o dva góly, ale pak přišla černá chvilka Zubří.

„Od 36. minuty jsme měli hluchý úsek, který nás asi stál zápas. Jednak jsme tam hráli dlouho oslabení o dva hráče a navíc náš nejlepší střelec Jurka dostal přímou červenou kartu. Celý mančaft z toho byl dost rozhozený a už se to s námi vezlo. Tohle všechno se podepsalo na tom, že domácí odskočili ze dvoubrankového vedení až na šest branek,“ vypíchl zlomové momenty zápasu kouč Zubří. V poslední čtvrthodině se ještě Zubřané snažili o dramatizaci a nutno dodat, že se jim to dařilo. Jenže blíže než na tři či konečné dvě branky se jim už přiblížit nepodařilo.

„Kluci bojovali a nechali na hřišti všechno, ale blíže už se dostat nešlo. Posledních deset minut už jsme hráli vabank, měli jsme tam i získané míče, jenže jsme pak nedali jasné šance. Těch šest branek, na kterých při našich oslabeních domácí utekli, už se stáhnout bohužel nedalo,“ litoval prohraného zápasu Jiří Mičola.

Nejvíce branek Zubří: Jurka 6/2, Bechný 4/2, Randýsek 4.

Nejvíce branek Karviné: Meca 6, Petrovský 6/2, Vančo 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný.

Sedmimetrové hody: 2/2 -3/3, vyloučení: 8:8. Červené karty: Hanish – Jurka. Diváci: 680.

Další výsledky: Plzeň – Jičín 25:22, Přerov – Hranice 41:36, Dukla Praha – Kopřivnice 31:21, Frýdek-Místek – Lovosice 24:27.

zdroj: valassky.denik