Zuberský odchovanec Jakub Hrstka prodloužil smlouvu v Prešově

Zubří /ROZHOVOR/ – Český reprezentant v házené Jakub Hrstka prodloužil předčasně o další dva roky smlouvu ve špičkovém slovenském týmu Tatran Prešov, v nímž nastupuje také v Lize mistrů. Levé křídlo národního týmu, který se nyní připravuje v Třeboni na dva mezistátní zápasy s Rakouskem, uzavírá na východě Slovenska pátou sezonu.

LSO56fb88_P201411020317401

Šestadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí a bývalý hráč Zubří se s majitelem klubu a manažerem dohodl na nové smlouvě velmi rychle. „Netrvalo to ani týden. V úterý mi nabídli novou smlouvu s novými podmínkami a jsem na ně do konce týdne přistoupil. Domluvili jsme se rychle,“ přiznal Jakub Hrstka.

Smlouvu jste uzavíral sám nebo s manažerem?

Nemám žádného manažera, který by za mě vyjednával podmínky. Samozřejmě mám známé, kteří by mi pomohli. Ale toto jsem zvládl, protože jsme jednali ve třech – majitel, manažer a já. Také proto to bylo rychlé jednání, když jsme si o tom popovídali a všechno vyřešili. Navíc mi vylepšili podmínky.

Jak řešíte to, že plat dostáváte v eurech, kdežto doma platí koruny?

Na eura jsem si zvykl. Ale když přijedeme do Česka a mám něco platit v korunách, tak se mi zdá, že hodnotou na bankovkách platím nějak hodně peněz. (úsměv)

Zřejmě každý český sportovec přemýšlí i angažmá na Západě… Vy však zůstáváte na Východě. Měl jste nějaké nabídky ze západních klubů?

Vzhledem k tomu, že jsem měl v Prešově smlouvu ještě na příští sezonu, tedy jsem nebyl volným hráčem, tak jsem musel jednat s klubem. Zvlášť, když se majitel rozhodl tu smlouvu sám o sobě prodloužit. Ale ano, každého českého házenkáře to táhne dál, na Západ. Ale v házenkářském světě je krize, co se týká financí, protože zanikají klubu, tak jsem rozhodl s rodinou v Prešově zůstat. Jsme tam spokojení.

Vy spokojený i s herním vytížením?

Ano, hraje se tam kvalitní soutěž, nastupujeme v Lize mistrů i v té balkánské lize. Takže dobré zápasy v sezoně mám. Navíc je to blízko domů.

Takže Slovensko země zaslíbená?

Máme šestnáctiměsíčního syna a také proto jsme se rozhodli zůstat v Prešově. Bez problémů se domluvíme, všechno je v klidu. Ale přiznám, že do budoucna bych chtěl ještě zavítat do jiné země. Uvidíme, co se bude dít dál a co bude, až mi bude končit smlouva, kdy by měl jít do školky.

Jak vás motivuje to, že postupem na mistrovství světa 2017 do Francie byste mohl být více na očích?

Samozřejmě že to motivuje. Všichni se chtějí ukázat na takových velkých akcích jako je mistrovství světa či Evropy. Šampionát ve Francii bude hodně sledovaný, očekávám, že tam bude také dost hráčských agentů. Byla by to příležitost se zviditelnit. A pokud by se mistrovství podařilo, nabídky by snad přišly.

Českému týmu chybí jediné. Překonat ve dvojzápase Makedonii…

Oni šli za poslední rok výkonnostně nahoru, mají zkušený sehraný tým. My se na ně musíme připravit i tím, že budeme sledovat videa jejich zápasů, do detailů rozebereme a budeme znát jejich hru. Potkali jsme je i v poslední kvalifikaci, ze které na rozdíl od nás postoupili. V domácím zápase ve Zlíně jsme ukázali, že se s nimi dá hrát. I přestože jsme nebyli kompletní, tak jsme v poločase vedli o sedm gólů, nakonec smolně remizovali. Pokud budeme v červnu všichni zdraví a v plné síle, tak přes ně postoupíme.

Zdroj: chf.cz

banner2

You may also like...