Zuberský kouč Poloz: Hned první dvě kola Extraligy napoví, z jaké pozice půjdeme do play off

Přípravné zápasy v polském Zabrze i ve slovenském Prešově. Kondiční příprava i podpora českým reprezentantům. Takový byl leden v přípravě valašského Zubří.

Družstvo HC ROBE Zubří zakončilo herní část roku 2019 zápasem v Karviné, zde prohrálo 27:20. Po příjezdu zpět do Zubří uspořádali hráči pro své fanoušky malé posezení, jímž společně zakončili rok 2019. Po vánoční pauze, kdy dostali hráči volno, se tým sešel opět na tréninku 29. prosince. Účelem tohoto tréninku bylo dostat tým zpět do určitého rytmu a fyzické pohody. V tento den nebyl trénink náhodou. Reprezentace mužů zde odehrála přípravné utkání proti Slovensku a před tímto utkáním se sešli právě hráči Zubří.

Po oslavách Silvestra bylo na programu hned několik tréninků. První po Novém roce se konal 2. ledna. Trenér Poloz kladl důraz na silovou přípravu, a proto Zubřané pracovali pravidelně v posilovně. „Zaměřili jsme se na fyzickou kondici. Protože jsme chtěli hrát se zahraničními soupeři, nebylo jednoduché vše skloubit. Nakonec se ale podařilo odehrát 5 zápasů,“ řekl trenér Dušan Poloz.

První víkend roku 2020 uběhl bez plánovaných tréninků a hráči tak dostali volno, v dalších dvou víkendech už ale Zubří odehrálo přípravná utkání mimo Českou republiku. 11. a 12. ledna přivítalo extraligový tým polské Zabrze, kterému chyběl na soupisce mimo jiné Martin Galia, stejně jako Mirek Jurka na straně Zubří, kteří již bojovali na Mistrovství Evropy s reprezentací. „Oba zápasy proti Zabrze sice skončily prohrami, ale cílem bylo zapojit co nejvíce hráčů a šanci dostali hráči ročníku 2001 a 2002. Vypadá to, že bychom mohli prohloubit spolupráci s Gornik Zabrze a to nejen mezi A týmy,“ těšilo Poloze.

Další týden probíhal ve stejném rytmu, jako ten předchozí i co se týkalo víkendu. Tentokrát ROBE zajíždělo na Slovensko. V pátek se představili Zubřané v Košících, kde i přespali a v sobotu pak vyzvali účastníka Ligy mistrů Prešov. „Při výjezdu na východ Slovenska, kde jsme nejprve nezvládli první zapas v Košicích a po velmi malátném výkonu prohráli 26:25. Na druhý den jsme ale sehráli výborný zápas s účastníkem Champions league. Po zlepšeném výkonu jsme prohráli 30:24,“ řekl Poloz.

Poslední přípravné utkání sehráli poprvé před zraky domácích diváků Zubřané ve čtvrtek 23. ledna. V ROBE aréně vyzvali tým ŠKP Bratislava. „Náš poslední zápas s ŠKP Bratislava byl zaměřený na některé taktické varianty, které možná budeme potřebovat ve zbytku sezóny, a tak jsme nepodali optimální výkon. Koncentrace hráčů byla směřována spíše na vybrané taktické pokyny,“ doplnil Poloz.

Trenérský tým Zubří je s přípravou spokojen, i když ne vše se vydařilo podle představ. „Dá se říci, že plán jako takový v tomto období byl splněn, ale je jasné, že ne vše šlo podle plánu. Jsem ale přesvědčený, že tým je nachystaný na další kola extraligy. Troufám si říct, že hned první dvě kola na domácí palubovce dost napoví, z jaké pozice půjdeme do play-off. Doufám v podporu skvělých domácích fanoušků, kteří nám v těchto důležitých zápasech pomůžou,“ dodal závěrem Poloz.

Přípravná utkání HC ROBE Zubří

11. ledna Zabrze – Zubří 30:29 (12:11)

12. ledna Zabrze – Zubří 31:26 (18.13)

28. ledna Košice – Zubří 26:25 (12:9)