Zuberský házenkář Martin Hrstka: Titul mi unikl. Vrátil jsem se pro něj

Zubří /ROZHOVOR/ – Titul v roce 2012 mu unikl, v té době byl na zahraničním angažmá. Nyní se pro něj házenkář Martin Hrstka vrátil. Odchovanec Gumáren se po čtyřech letech strávených na zahraničních štacích vrátil domů do Zubří a sní o tom, že titul, u kterého chyběl, si co nejdříve v barvách svého klubu vybojuje. „Zlato mi tady jako hráči uniklo, když ho kluci před lety vyhráli. Proto bych to strašně rád tady zažil. Když ne v této sezoně, tak třeba za dva tři roky,“ říká směle na prahu nové sezony 28letý Martin Hrstka.

ALD2b15aa_192559_411390

Když jste se letos v červenci po čtyřech letech vrátil do Zubří, asi se setkáváte hodně s fanoušky, kteří očekávají návrat Gumáren tam, kam patří…

Je to přesně tak. Lidi prostě čekají, že každý, kdo byl v zahraničí a pak se vrací, tak týmu hodně pomůže. Já jsem na to připravený a věřím, že budu moci týmu hodně pomoci.

Některé fanoušky možná překvapilo, že jste se domů vrátil už po čtyřech letech. Už jste nechtěl zůstat v zahraničí?

Poslední dva roky v Istres se mi líbily, vlastně špatné to nebylo ani předtím v Dánsku a ve Finsku. Ale už jsem prostě chtěl domů. Hrálo v tom roli více faktorů, třeba i to, že manželka našla doma dobrou práci. I já jsem už chtěl začít pomalu k házené připojovat něco, abych se měl čím živit, až nebudu hrát házenou. Zatím mám bakaláře učitelství a k tomu bych ještě chtěl něco přidat. Letos zatím začnu s angličtinou a pak se uvidí, co dále.

S týmem jste od začátku července absolvoval celou letní přípravu, jaká byla?

Byla to typická příprava. Hodně zápasů, často se točilo se sestavou, hrálo od nás hodně mladých kluků, padalo hodně branek. Příprava nám ukázala, že nás čeká hodně práce především v obraně. Tým je ale určitě solidní a má svou kvalitu. Bude velmi důležité sladit se všichni dohromady, hlavní je, že víme, na čem máme pracovat.

Po loňské sezoně chtějí všichni vidět Zubří výrazně výše. Kde se tedy chcete pohybovat, jaké jsou ambice pro sezonu 2014–15?

První ze všeho je play off a dostat se do něj. Taky se může stát, že někdo půjde z play off z prvního druhého místa a může vyletět hned v prvním kole. My prostě hlavně chceme být v play off a pak se uvidí.

Mnohde se píše či diskutuje o tom, že posílené Zubří s Hrstkou a Řezníčkem může být kandidátem na medaili nebo dokonce na titul. Je to reálné?

Všichni by nejradši mluvili o medailích (smích), ale hraje v tom roli strašně moc věcí. Já bych třeba strašně chtěl, abychom to tady v Zubří dotáhli k titulu. Zlato mi tady jako hráči uniklo, když ho kluci v roce 2012 vyhráli, navíc jsem u toho nebyl ani jako divák, protože v té době jsem ještě neměl po sezoně. Proto bych to strašně rád tady zažil. Když ne v této sezoně, tak třeba za dva tři roky.

Zůstanete tedy v Zubří delší dobu?

Zatím jsme domluveni na jednu sezonu. Zájem byl i z jiných extraligových klubů, ale o jiném klubu než o Zubří jsem ani nepřemýšlel, v tom jsem měl jasno od začátku. S tím bych se těžko vyrovnával.

autor: Marek Havran