Zuberská mládež dovezla medaile z Klagenfurtu

Nastal konec sezóny a my již tradičně odcestovali na náš poslední turnaj a to do rakouského Klagenfurtu, kde se konal největší mládežnický turnaj míčových her – United World Games. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 10 000 sportovců z celého světa.

Naše výprava, která se skládala ze 4 týmu (mladší žáci, starší žáci, dvě družstva mladšího dorostu), se vydala na cestu ve čtvrtek 22.6. V odpoledních hodinách jsme dorazili k jezeru Hafnersee, kde jsme po dobu turnaje byli ubytovaní ve stanech v místním kempu. Náš sportovní program začal až druhý den.

Mladší žáci se utkali se soupeři z Rakouska a Slovinska. Ve skupině nestačili na slovinský tým RK Slovenj Gradec a domácí Klagenfurt, kterým se výsledky v turnaji nepočítaly z důvodů větší poloviny starších hráčů v družstvu o kterém jsme na začátku turnaje věděli. Obsadili tak druhé místo v tabulce a postoupili do finále. Tam se opět utkali s týmem RK Slovenj Gradec, kdy bohužel našim mladším žákům  nevyšla první půle a po konečném výsledku 10:6 skončili na krásném druhém místě.

Starší žáci se utkali se soupeři z Rakouska, Německa a Slovinska. Svou skupinu vyhráli s přehledem. V semifinále se naši starší žáci utkali s domácím družstvem, které zvládli na výbornou. Bohužel ve finále se klukům nepodařilo navázat na výkony z předešlých utkání, hlavním problémem bylo zakončení střeleckých příležitostí. Tím umožnili týmu HSG Graz držet s nimi krok a to vyvrcholilo až remízovým stavem. Utkání šlo do prodloužení, které nic nerozhodlo a následovaly sedmimetrové hody. V něm měl víc štěstí soupeř a proto naši kluci brali stříbrné medaile. Pro starší žáky to byla velice úspěšná sezóna zakončená pěkným výsledkem.

Mladší dorost přijel na turnaj se dvěma družstvy. Obě družstva byli v kategorii U 16 a také vyhrály své skupiny. Ve čtvrtfinále družstvo vedené trenérem Jiřím Krpelíkem si poradilo se silným rakouským soupeřem Bad Vöslau a družstvo trenéra Josefa Mazáče si taktéž poradilo s řeckým soupeřem Katerini. V semifinále se tým Jiřího Krpelíka probojoval o branku do finále, bohužel tým Josefa Mazáče o branku podlehl a zahrál si o třetí místo. V boji o třetí místo se ukázala větší houževnatost po medaili slovinského týmu RK Radovljica a po výsledku 21:10 brali zaslouženě bronz. Finále bylo od samého začátku vyrovnané, bohužel v kritických chvílích náš dorostenecký tým nedokázal skórovat a podlehl o jedinou branku týmu RK Slovenj Gradec. Těchto utkáních nešlo o konečný výsledek, ale o to, aby si hráči na konci sezóny s chutí zahráli a poznali jeden druhého, protože na nový ročník se skládá nové družstvo mladšího dorostu. Na tomto turnaji se měli jednotliví hráči poznat a seznámit se. Což se na konci celého turnaje potvrdilo kdy jsme zjistili, že v kolektivu máme spoustu výborných zpěváků 😀

Mimo zápasy jsme s kluky navštívili krásnou dřevěnou rozhlednu Pyramidenkogel, také jsme se zúčastnili zahajovacího ceremoniálu a osvěžovali v našem krásném jezeře.

Velké poděkování patří nejen rodičům za jejich finanční příspěvek na turnaj a podporu po celou dobu turnaje, ale také Městu Zubří, Lesů České republiky, s. p., a Nadace Synot. Dále je potřeba poděkovat hráčům za jejich přístup, bojovnost, nasazení, morálku a skvělé reprezentování klubu a města Zubří. Nesmí se s poděkováním zapomenout na realizační týmy, skvělému řidiči Mirkovi Hořanskému z CK Valaška a jeho kolegovi Petru Orságovi a všem kteří nám drželi palce.